Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//Renk Grafiği

Renk Grafiği

Renk Grafiği Etkinliği

Geleceğimiz çocuklarımızın eğitim ve öğretimi hayatın her anında devam ediyor. Çocuklarımıza bir şeyler öğretmek bazen bizleri de aşırı derecede zorlamayı başarıyor. Sordukları soruların cevaplarını  bilsekte, bilidiğimizi aktarabilmek çok önemli bir hal alıyor. Çocukların en mutlu oldukları zamanlar onlarla ilgilenildiğiz, ortak paydada buluştuğunuz ve onlarla ortak bir aktivite yaptığınız zamanlardır. Bu nedenle hem sordukları soruların cevaplarını daha kolay ve açıklayıcı vermek hem de onlarla beraber ortak paydada buluşmak için beraber yapabilceğiniz belkide binlerce oyun, etkinlik veya eğlenceli şeyler var.

Şimdi gelelim çocuğunuza renkleri öğretmeye… Ana renklerin karışımı ile oluşacak yeni renkleri ve hatta diğer tüm renkleri karışması durumunda oluşacak yeni renklerin daha kolay öğrenebilmesini sağlayacak ve aynı zamanda el kaslarını güçlendirecek RENK GRAFİĞİ etkinliği hazırlamak için aşağıdaki size görsellerle de anlatacağımız malzemeler;

1- Makas

2- Grapon Kağıdı (Çeşitli Renkler)

3- Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı Rulosu

4- Yapıştırıcı

5- Koli Bandı

6- Boya (veya yerine çeşitli renklerde el işi kağıdı)

Grapon Kağıdı

Grapon Kağıdı

Tuvalet Kağıdı Rulosu

Kağıt Havlu Rulosu

Malzemler hazırlandıktan sonra grapon kağıtlarını belli ölçüde kesip uzunlamasına açarak, sonra döndürerek kıvıracağız. Tuvalet kağıdı rulolarını veya ortadan kesilmiş kağıt havlu rulolarını boyayın veya el işi kağıdı ile kaplayın.

kağıt havlu rulosu

Tuvalet Kağıdı Rulosu

El işi kağıdı ile kapladığınız ruloların içine kıvırdığınız grapon kağıtlarını görünmeyecek şekilde yapıştırın. (Daha sağlam olması için koli bandı burada işe yarayacaktır.)

Etkinliğinizi duvara asarken kovadan veya bir kaptan dökülen boya imajı vererek daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Renk Grafiği Etkinlik şu an için duvara asılamadığından ortaya aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacak. En kısa zamanda bir pano şeklinde yapacağımız renk grafiğini sizlerle paylaşacağız. Sizlere de şimdiden kolay gelsin. Sizlerinde yaptığı etkinlikler var ise sizler için sitemizde paylaşabilir veya istediğiniz bir etkinlik çeşidi varsa bizlere ulaşabilir, bizlerde sizler için elimizden geldiğince katkıda bulunmak isteriz. yorumlarınızı bekliyoruz.

Renk Grafiği Etkinlik

Renk Grafiği

 

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap