Buradasınız : Ana Sayfa //Genel//Acaba Bende Bankada Para Unutmuş muyumdur? Diyorsanız

Acaba Bende Bankada Para Unutmuş muyumdur? Diyorsanız

Bankada Unutulmuş Para Sorgulama

Aman canım hem param yok, hemde olsa da bankada mı unutacağım ya da paranız var ve bir o kadar eminsiniz ama yinede içinize kuşku mu düştü. Ne yalan söyleyeyim bende haberimizde ki linkte verilen adresten kendimin ve yakınlarımın ismini (işlem görmeyen) hesaplarını kontrol ettim. Zira bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplar yılbaşı itibariyle 115 milyon lira gibi büyük bir rakamı bulmuş durumda.

banka para

Banka para

5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi ve herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabi oluyor. Yaptıkları aramada zaman aşımına uğramış hesapları olduğunu öğrenenler, bu hesapları kapatabilmek için 15 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili banka şubelerine veya genel müdürlüklerine kimlik kartı ile başvurabilecek. Yani Zaman aşımı için son tarih 15 Haziran 2017. Peki bu hesaplara işlem yapılmazsa ne oluyor sorusunun cevabıda: Zaman aşımına uğrayan hesaplar, gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı sigorta Fonu’na (TMSF) devredilecek.

Zaman aşımına uğrayan hesabınızın olup olmadığını, Mayıs 2017 sonuna kadar

www.zamanasimi.org/tbb

internet sitesindeki arama motorunu kullanarak kolayca öğrenebilirsiniz. İlgili sitede aradığınız ad-soyad ve güvenlik kodunu girip enter e bastığınızda size ya hesap bulunamadığı bilgisi yada isimler ve karşılarında eğer birden çoksa Örneğin Ali DEMİR gibi çok olabilecek bir isimde Doğum tarihi bilgisi veriliyor. Ayrıca hesaptaki para miktarı da belirtiliyor.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap