Buradasınız : Ana Sayfa //Akıllı Cihazlar//Itunes 21 Hatası ve Kesin Çözümü

Itunes 21 Hatası ve Kesin Çözümü

Itunes Error 21 Hatası ve Çözümü

Ios yüklü cihazların hata verme veya kilitlenme olasılığı az olsada zaman zaman kilitlenme veya güncelleme yada jailbreak esnasında meydana gelen hatalar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan en çok görülen itunes hatası ise Error 21 oluyor. Yaklaşık 1 hafta boyunca her fırsat bulduğumda araştırma ve iphone 4s’i error 21 hatasından kurtarmak için her türlü yolu denedim. Ancak error 21 hatası kiminin çok uğraşmadan DFU MOD’a alarak itunes üzerinden, kiminin windows içerisinde bulunan hosts doyasında değişiklik yaparak, kiminin hosts dosyasında yer alan son 2 satırı silerek, kiminin hosts dosyasını tamamen silerek, kiminin redsn0w programını kullanarak, kiminin pili çıkartıp 30 dadkia bekledikten sonra takarak vs vs. yüzlerce yöntem var ancak ben hiç bir sonuç alamadım.

Uzun çabalarımdan sonra ios cihazın orijinal pilini takarak, sonrasında DFU MODA çözüme ulaştım. Çoğu kimsenin birçok çözüm yolu arayıp buldukları çözümleri ve benim gerçekleştirdiğim tüm çözüm yollarını bu yazı altında sizlerle paylaşacağım. Elbet bir tanesi işinize yarayacak diye umuyorum tabi donanımsal bir sorun yoksa. Benim cihazım recovery mod veya dfu modda itunes üzerinden güncelleme başalatıp iphone’a veri gönderince kısır bir döngüye girip tekrar recoverty modda takılı kalıyordu. Öncelikle şunu bir tanımlayalım. DFU mod ve Recovery Mod arasında karışıklık çıkmasını önlemek gerekli.

DFU MODE Nedir? DFU Mode Nasıl Alınır?

Apple ürünü cihazlarında yüklü olan IOS sürümlerini yükseltmek veya düşürmek için ya da jailbreak uygulamak için alınan özel bir moddur. DFU (Device Firmware Upgrade). Dfu moda almak için yapılması gerek oldukça basit, aşağıdaki afımları sırası ile uygulayınız;
1- Öncelikle cihazı itunes’un son sürümü yüklü bir pcye bağlayınız. (Pcnin sesinin açık olması işinize yarayacaktır)
2- Cihazımızı USB kablosu ile bağladıktan sonra sonra cihazı kapatıyoruz.
3- Power (açma-kapama) tuşuna 2 saniye kadar basıp elimizi çekiyoruz.
4- Cihazda elma logosu çıkmadan bu kez power ve home tuşuna aynı anda basıp 10 sn bekliyoruz.
5- 10 saniye sonunda elimizi power tuşundan kaldırıp, home tuşuna basmaya devam ediyoruz.
6- home tuşuna da yaklaşık 10 saniye basılı tuttuktan sonra pc de aynen usb bellek takmışsınız gibi bir ses çıkacak ve itunes size bildirim gönderecek. Bu cihazıngeri yüklenmesi gerikiyor şeklinde. Bu uyarının üzerine eğer son sürüm indirip güncellenmesini istiyorsanız geri yükle tuşuna, kullandığınız sürüm veya kullanmak istediğiniz sürüm isterseniz shift tuşuna basılı tutarak geri yükleye basabilirsiniz.

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap