Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Milli Mühimmat NEB (Nüfuz Edici Bomba)

Milli Mühimmat NEB (Nüfuz Edici Bomba)

NEB Milli Mühimmat

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da terör ile mücadele tüm hızıyla devam ederken, yurt dışında rahat kamplar kuramayan terör odakları barınak,sığınak, korunak gibi yapılar ile varlığını sürdürmeye çalışıyor. Ancak teröristlerin geliştirdiği ve geliştirebileceği düşünülen tüm durumlara karşıda durmadan çalışan Milli bir teşkilatın olması, kimseye bağımlı olmadan mücadelenin etkin ve başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlıyor. Tübitak SAGE ve MKEK işbirliği ile geliştirilen ve 2.1 metre kalınlığındaki güçlendirilmiş beton zemini delebilen Nüfuz Edici Bomba kısa adı NEB de bu kapsamda  çok önemli bir örnek. NEB ardışık delici harp başlığı yeteneği ve sınıfının en hafif mühimmatı olması sebebiyle  dünyadaki benzerlerinden daha etkin olarak Türk Hava Kuvvetleri tarafından terörle mücadele kapsamında başarılı sonuçlar alınarak kullanılmaya devam ediyor.

NEB Nüfus Edici Bomba

NEB Nüfus Edici Bomba

Nüfuz Edici Bomba NEB Özellikleri

En az 2.1 metre kalınlığında betonu delebilme kabiliyetine ve 27 km azami menzile sahip NEB F-4 2020 savaş uçağında kullanılıyor. Hava Kuvvetleri’nin istekleri üzerine betonu delebilme ve menzil artırımı hususunda geliştirme çalışmaları Tübitak-SAGE ile devam ediyor.

Google'dan Gelen Aramalar:

Benzer Yazılarımız:

Audi M4 Organik Işık Yayan Diyot (OLED)
Yeni Nesil Aile
Ferrari FT 12
Android Telefondan İphone Telefona Rehber Nasıl Aktarılır?
Cyberoam Live Connection İle Port Kontrolü
Facebook'tan Silmeniz Gereken Bilgiler

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır. - Popüler yabancı diziler ve filmler Rasidera


Yandex.Metrica