Buradasınız : Ana Sayfa //A'dan Z'ye Herşey, Bilgisayar//Microsoft Sam Çalışması Nedir ?

Microsoft Sam Çalışması Nedir ?

Microsoft Sam Çalışması Nedir ?

Microsoft SAM (Software Asset Management) yani  Yazılım Varlık Yönetimi olarak geçmektedir. Microsoft SAM nedir ?Microsoft SAM çalışması neden yapılmalı ? Microsoft SAM çalışmasının sonuçları nelerdir ? Microsoft SAM çalışması nasıl yapılır ?

SAM

Microsoft SAM ile ilgili aklınıza takılan yada kafanızdaki soru işaretlerini kaldırabileceğiniz cevapları makalemizde bulabilirsiniz. SAM şirket bünyesinde bulunan yazılımların satın alma bilinci oluşturulmasını sağlayarak yazılım firmasıyla olan ilişkilerimizi geliştirmemizi sağlar. Satın alma planlamasını SAM planlaması ile uygun bir şekilde tespit edebiliriz. Microsoft SAM çalışmasının yapılmasının nedenlerinden bazıları şunlardır;

a) SAM ile şirket bünyesinde bulunan lisans bilgilerini tespit ederek uygun lisanslama yapılarak mali açıdan doğru tercih yapılmış olur.

b) SAM ile şirket bünyesinde bulunan lisansların doğru şekilde yapılandırılması ile çok daha iyi kurukmsal yönetim sağlanmaktadır.

c) SAM çalışması aynı zamanda doğru lisanlama ile israfa engel olmak ile birlikte gelecek için daha esnek bir lisanslama imkanı sunmaktadır.

Microsoft  ile SAM çalışması Microsoft tarafından yetkilendirilmiş Gold Partnerler aracılığı ile yapılmaktadır. Şirketinizin herhangi bir çalışma yapmasına gerek kalmadan Gold Partner bütün çalışmaları yaklaşık 15-30 dk arasında tamamlayarak sizlere en iyi şeilde hizmet vermektedir. Şimdilik bizlerin sahip olduğu bilgiler bunlar umarım sizlerede faydası olacaktır.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap