Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Cem Ceminay Günaydın Türkiyem de Neden Yok?

Cem Ceminay Günaydın Türkiyem de Neden Yok?

Günaydın Türkiyem Cem Ceminay Ne Zaman Dönecek?

Hafta içi her gün saat 07.00-09.00 arası TRT FM’de “Günaydın Türkiyem” adlı programın yapımcılığı ve sunuculuğunu yapan radyo sunucusu Cem Ceminay‘ın sesini duyamayanlar bunun sebebini bilmiyor ya da Cem Ceminay ne zaman dönecek diye merak edenler için yazımızın detayları, konuyu aydınlığa kavuşturacak.

Cem Ceminay

Cem Ceminay

TRT FM’de “Günaydın Türkiyem” radyo programında Cem Ceminay’ı dinlemek için radyolarını açanlar, Günaydın Türkiyem programında Cem Ceminay yerine ZAFER AKÇAY’ın sesini duyuyorlar.
Bunun sebebi de Cem Ceminay’ın TRT’deki işine son verilmesi. Cem Ceminay‘ın konu ile kendi ağzından açıklaması şu şekilde: Yaşananlar bir canlı yayın kazası,

 

* Ben siyasi kimliği olmayan biriyim. Siyasi konulara girmemeye özellikle dikkat ettim. Hiç taraf tutmadım, kimsenin adamı olmadım. İnsanlara hep pozitif enerji vermek istedim. Her şey çok güzel gidiyordu. “Sakınan göze çöp batar” derler ya işte tam da benim başıma gelen bu. “Garip ama gerçek” konulu haberleri okurken söz konusu olayı anlatmaya başladım. 17-25 Aralık’a gönderme yapıldığını yapımcımın uyarısıyla anladım. Sonra yayında “Siyasi içeriği varmış, düzelttim” dedim. Canlı yayın kazası oldu.

*TRT her zaman hükümetlerin kanalı olmuştur. Bindiğim dalı kesecek kadar aptal değilim. Ben lise öğrencisiyken TRT’de program yaptım. Benim için özel bir yeri vardır. Kimseyi zor durumda bırakmak istemem. Bu olay yüzünden TRT yöneticileri zor duruma düştü. Çok büyük baskı geldi. Bana programın bitirildiği bildirildi.

* Ben sembolik bir ücret almama rağmen Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmak bana büyük mutluluk vermişti. Çok üzüldüm.

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap