Buradasınız : Ana Sayfa //Akıllı Cihazlar//iPhone Power Tuşu Sorunu Giderme

iPhone Power Tuşu Sorunu Giderme

İphone Uyku/Uyandırma Düğmesi Tamiri

İphone telefonların genel olarak yaşanan en büyük sorunu tuşları ile alakalı oluyor. Çökme, virüs veya yazılımsal olarak çok bir sorun rastlanmasa da Home ve Power düğmesinde genelde bir kaç yıl sonra arıza yaşanmaya başlıyor. Bu sorun genelde Power tuşu içine kaçıyor. Benimde başıma gelen sonunda tamir etmeyi başardığım bir yöntem buldum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu çok basit bir yöntem ile Power Tuşunu eskisi gibi olmasa da işlevini yapmayı sürdürüyor.

Gereken malzemeleri ise iPhone’un arka kapağını açmak için tornavida ve küçük bir parça kağıt. İphone un arka kapağını açtıktan sonra aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi bir kağıdı ince bir şekilde kesin ve ortadan ikiye katlayın.

İphone Power Tuşu Arızası

image

Son olarak fazlalık gördüğünüz kısmı biraz kesin.image

iphone un etrafını çepeçevre saran çelik kasada Power Tuşunun altından sokacak şekilde yavaş yavaş ileriye ittirin. Sonra muhakkak çalışıp çalışmadığını teyit edin. Ben ilk denememde başarısız olup bir kaç parça kağıt ile sonunda başardım. İşin kötü tarafı sizlerle paylaşmak sonradan aklıma geldiğinden bir kaç kez daha uğraştım. 🙂 Şundan emin olabilirsiniz çok riskli bir iş olmadığından dolayı deneyin sağdan soldan elbet doğru yere ulaşıp tuş çalışacaktır. image

image

image

image

iPhone'un Power Tuşunu Tamir etmek

 

 

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap