Buradasınız : Ana Sayfa //Televizyon//Reyting Sonuçları ve Televizyon Haberleri

Reyting Sonuçları ve Televizyon Haberleri

Televizyon kanallarının tek gelir kaynağının reklamlar olduğunu ve reytingleri en iyi olan kanalların daha fazla ve daha yüksek ücretlerle reklam aldığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle televizyon kanalları, izleyici kendilerine çekebilmek için birbirinden kaliteli ve farklı yapımlar üretmek zorundalar. Türkiye’de televizyon izleyicisi dizileri diğer programlara göre daha fazla tercih ediyor. Hal böyle olunca reyting sonuçları da bu diziler arasında belirleniyor.

reyting sonuçları

Reyting, televizyon kanallarında yayınlanan programların, dizilerin, haber bültenlerinin, filmlerin izlenme oranı olarak tanımlanıyor. Reyting sonuçlarının belirlenmesinde bazı hanelerin televizyonlarına takılan reyting ölçüm cihazı kullanılıyor. Reyting sonuçları gün sonunda bu cihazlardan online veri olarak alınıyor ve değerlendirilmek üzere şu an Türkiye’de reyting ölçmeye yetkili olan TNS (Kantar Medya)’da toplanıyor. Birkaç saatlik işlemden sonra belirlenen reyting sıralaması ertesi gün sabah saat 10:00’da yayınlanıyor. O saate kadar yayınlanan reyting sonuçları tamamen asılsız ve geçersizdir. Reyting sonuçları izleyicilere internet üzerinde yayın yapan çeşitli basın yayın siteleri üzerinden paylaşılıyor. Bu siteler arasında öne çıkanlardan birisi olan Haber Sırası, reyting sonuçlarını en hızlı ve doğru şekilde okuyucularına ileterek, izleyicinin tercih edeceği yapımlar arasında karar vermesine yardımcı oluyor.

Habersirasi.com reyting sonuçlarını her gün saat tam 10:00’da yayınlıyor. Siz de izlediğiniz dizilerin ve programların reyting oranlarını merak ediyorsanız, yazının ilk paragrafında yer alan reyting sonuçları linkine tıklayabilirsiniz. Haber Sırası’nda yalnızca reyting sıralaması değil, aynı zamanda popüler diziler ve programlardan haberler, yeni başlayacak dizilerin oyuncu kadrosu ve konusu gibi detaylı televizyon haberleri de yer alıyor.

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap