Buradasınız : Ana Sayfa //A'dan Z'ye Herşey//Yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman Kimdir?

Yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman Kimdir?

Yeni Meclis Başkanı Kim oldu?  TBMM Başkanı Olarak Kim Seçildi?

1 Kasım 2015 erken genel seçimlerin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı kim olacak sorusu 22 Kasım 2015 Pazar günü cevabını buldu. Meclis de HDP lilerin yemin krizi sürerken yapılan Meclis Başkanı seçim oturumlarında, 26. Dönem Meclis Başkanlığı seçiminin üçüncü turunda AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, 316 oyla Meclis Başkanı seçildi.

Yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman

Yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman

Meclis Başkanı olabilmek için AK Parti’den İsmail Kahraman, CHP’den Gülsün Bilgehan, MHP’den Yusuf Halaçoğlu ve HDP’den Dengir Mir Mehmet Fırat’ın aday olduğu yarışta, AK Partili İsmail Kahraman 316 oy, CHP’li Gülsün Bilgehan 125 oy, MHP’li Yusuf Halaçoğlu 40 oy, HDP’li Dengir Mir Mehmet Fırat 41 oy aldı. Peki Meclis Başkanı seçilen

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman Kimdir?

İsmail Kahraman 1940’da Rize’de doğumlu ve  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.  Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği, XX. ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı gibi bir çok görevde bulunan İsmail Kahraman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmaktadır.

İsmail Kahraman, 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak meclise girmeyi başarmıştı.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap