Buradasınız : Ana Sayfa //Hobi//Örümcek Adam Maske Yapımı

Örümcek Adam Maske Yapımı

El Yapımı Spiderman Yapılışı

Küçükten büyüğe herkesin beğenisini kazanan ve milyonları televizyon başına kilitlemeyi başaran süper kahramanlardan Örümcek Adamı (Spiderman) sanırım sevmeyen yoktur. Örümcek Adamı en çok sevenler ise sanırım çocuklardır. Hayali kahraman örümcek adamın oyuncak çeşitleri, yapbozu, posteri, maskesi, kostümü vs. vs. birçok ürünü mevcut. En çok satılan ürünlerinden biri ise maskeleri oluyor. Spiderman (Örümcek Adam) maskesi yapmak ise aslında çok basit. Evde bulunan bir kaç malzeme ile çocuğunuzu sevindirebilirsiniz.

Ben eli yatkın biri olmayan halimle bunu yapabildiğime göre herkesin yapabileceğini düşünüyorum :). Evde bulunan malzemeler ile çok basit bir kaç çizim ile bu işi bitirebilirsiniz. Malzemeler ise şöyle;

Spiderman Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • Kırmızı Fon Kartonu (Kırmızı Renkli A4 Kağıdıda olabilir fakat çok sağlam olacağını düşünmüyorum)
  • Makas
  • Kurşun ve Siyah Keçeli Kalem
  • Cetvel (Ölçüler Fotoğraflar Üzerinde Mevcut)
  • Lastik

Yapılışı ve gerekli olan ölçüler fotoğraf üzerinde mevcut, çok okunaklı çıkmadı. Ben renkli A4 kağıdını kullandım. Kısa kenarlarının ortasından ikiye böldüm 10,5cm. İki göz arası toplam 3cm. Gözlerin toplam genişliği ise 5,7 cm. Ölçüleri kendim uydurdum fakat tam geldi, beğenmezseniz kendi ölçülerinizide kullanabilirsiniz.

Örümcek Adam Maskesi

Spiderman Maskesi

Örümcek Adam Maskesi

Örümcek Adam Maskesi

Spiderman

image

Spiderman Mask

image

 

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap