Buradasınız : Ana Sayfa //Türk Film ve Yorumları, Türkçe Müzik Dinle//Takım: Mahalle Aşkına Film Konusu ve Müzikleri

Takım: Mahalle Aşkına Film Konusu ve Müzikleri

Takım: Mahalle Aşkına Oyuncuları

Takım: Mahalle Aşkına filmi beyaz perde de yerini alalı bir kaç gün oldu fakat şimdiden büyük biz izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Senaryosu İnan Temelkuran’la birlikte yazan Emre Şahin aynı zamanda yönetmen koltuğununda da oturuyor. Türkiye’nin heryerinde neredeyse planlamay alınan kentsel dönüşüm projelerine farklı bir açıdan Takım:Mahalle Aşkına filminin oyuncuları ise Fırat Tanış, Beyza Şekerci, Yağız Can Konyalı, Pascal Nouma, Mehmet Özgür, Erkan Kolçak Köstendil, Cezmi Baskın, Sinan Bengier, Selim Erdoğan, Özgür Emre Yıldırım, Ayça Erturan, Rozet Hubeş, Uğur Uzunel, Kaan Turgut, Yunus Emre Terzioğlu‘ndan oluşuyor.

Takım: Mahalle Aşkına Filminin Konusu

Büyük plazaların arasında babalarından miras kalan halı sahayı satmak istemeyen iki kardeşin kentsel dönüşüme karşı koymak için harcadıkları çabaları ve bir futbol takımı sayesinde büyük bir birlik oluşturmayı başaran ve çevrelerindeki yaşam alanlarını korumaya kalkan mahalleninin hikayesini anlatıyor. Takım: Mahalle Aşkına filminin adından da anlaşılacağı gibi mahalle ve halı sahayı kurtarmak için mahallelinin harcadıkları büyük çabalar ve zorluklara rağmen hayellerinin peşinden koşmayı bırakmayan zaman zaman eğlenceli zaman zaman hüzünlü bir dilde sinemaya yansıyan hikayeyi anlatıyor. Fırat Tanış (Tufan) ve yetenekli kardeşi Turgay’ın halı sahayı satmamak ve maddi sorunları aşmak için büyük ödülü 150.000 TL olan bir sokak turnuvasına katılmakla başlayan serüveni sizleri eğlendirip aynı zamanda da hüzünlendirecek.

Takım: Mahalle Aşkına Film Müzikleri

Takım: Mahalle Aşkına

Takım:Mahalle Aşkına filminde dikkat diğer bir nokta ise de Yasemin Mori ve Emre Irmak’ın yazdığı ve Yasemin Mori’nin sesinde hayat bulan Aşka Düşünce şarkısı oldu. Yasemin Mori Aşka Düşünce şarkı sözlerini ve klibini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yasemin Mori – Aşka Düşünce Şarkısı ve Şarkı Sözleri

Kaldırımlar gücenir
Seni görmeyince
Hesap sorar lambalar
Sen gülmeyince
Şehrin ışıkları söner
Döner dolaşır bir kuş
Fısıldar gider
Kalmaz dünler yarınlar
Bilmez mi o serseri aşıklar
Sevişmeyi dalgalar gibi
Aşka düşünce
Sonsuz uçurumdan
Bulutlar kucak açar
Kalp vurulunca
Aşka düşünce
Dört bir ucumdan
Ten kamaşır
Baş döndüren
Kokun bana karışınca
Sen ve ben uçar gibi

[youtube]https://youtu.be/Qf6AcAsUZjU[/youtube]

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap