Buradasınız : Ana Sayfa //Türkçe Müzik Dinle//Dost Bilen Kırım Kırık Şarkısı ve Sözleri

Dost Bilen Kırım Kırık Şarkısı ve Sözleri

Müzik piyasasında sesini duyurmaya çalışan isimler o kadar çok ve bununla birlikte o kadar hızlı olarak tüketiliyor ki neredeyse takip etmek imkansız. Zira doğru şarkı, doğru tanıtım, lanse edecek isimlerin gücü gibi bir çok etkenle ya seslerini duyurabilme şansı yakalayabiliyorlar ya da saman alevi gibi kaybolup gidiyorlar. Daha önceden hiç ismini duymadığım ve müzik geçmişini bilmediğim Dost Bilen Kırım da onlardan birimi olacak yoksa müzik dünyasında kök salıp yeşerecek mi?

Dost Bilen Kırım Kimdir? Dost Bilen Kırım Kim?(SÖZ YAZARI-BESTECİ-ARANJÖR)

Trakya’lı öğretmen bir ailenin ilk çocuğu olarak 09 Mayıs 1981 tarihinde dünyaya geldi. Ailesi daha küçük bir çocukken müziğe olan ilgisini ve yeteneğini farketmişti. Eline geçen bütün müzik aletleriyle arkadaşlarına ve yakın çevresine minik konserler veriyordu. Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra geleceğini müzik üzerine inşa etmek üzere İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuar’ı Temel Bilimler Bölümü‘nün sınavlarına girdi ve kazandı.Okuldaki eğitimini sürdürürken bir yandan da gitarıyla pek çok popüler sanatçıya eşlik etmeye ve gitar çalmanın yanısıra beste yapmaya ,söz yazmaya başladı.Besteleri yakın çevresi tarafından çok beğeniliyordu. Konservatuar’da öğrenci oldukları dönemde tanıştığı ,90’ların güçlü seslerinden Hazal’ın ”Geriye Dönme” albümünde, birlikte çalışma teklifini kabul ederek bestelerini dinleyicinin beğenisine sundu. Albümde dört şarkının bestesi,bir şarkı sözü,üç düzenlemesi yer aldı. Şarkılar radyolar tarafından çok sevildi ve beğenildi. Bu albümden bestesi kendisine, sözleri Hazal’a ait olan ”Görmeseydim” isimli şarkıya klip çekiliyor. Önümüzdeki günlerde farklı sanatçılardan dinleyeceğimiz pek çok beste ve sözde de onun imzası var. Dinleyiciye sunduğu ilk şarkılarıyla dikkat çeken Dost Bilen Kırım, sektörde adından sıklıkla bahsettirecek genç bir yetenek. Yeni şarkılarını merakla bekliyoruz ve onu seviyoruz… demiştik.
Uzun zamandır beklediğimiz Hazal albümünde hepsi birbirinden güzel altı şarkıda Dost Bilen Kırım imzası var. Fono Müzik etiketiyle çıkan albümde; Kutup Yıldızım, Sayende, Nerelerdeydin ve Kırık isimli şarkıların söz ve müziği Dost Bilen Kırım’a ait. Aşktan Bıçak isimli şarkıda, değerli söz yazarı Günay Çoban’la çalıştı. İzi kalır isimli şarkıda ise Yunan’lı besteci ve prodüktör Tasos Panagis’in bestesine söz yazdı.

Dost Bilen Kırım Kırık Şarkı Sözü

Derinlere kök salmış bir ağaç gibi yalnızlık
Ne yapsan da büyüyor
Usulca fısıldıyor ruhuna en derin sözlerini
Ona dönüşünü bekliyor

Ne suretler ne yeminler ne yalanlar
Suya yazılan sözler gibi
Ne gülüşler ne öpüşler ne sevişler
Gelmeyeni bekler gibi

Hep çocukluğumdan isimsiz gitmelerim
Kırık bir oyuncağım ben
Yakıp yıkıp kül etmelerim gönülden değil de
Başka bir şey bilmememden

Dost Bilen Kırım Kırık

Dost Bilen Kırım Kırık

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap