Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Gazi Koşusunu Kazanan Renk’in Orjini

Gazi Koşusunu Kazanan Renk’in Orjini

İngiliz Tayı Renk Orijini

Türk atçılığının derbisi olarak bilinen Gazi Koşusunun 28 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 2400 metre mesafe çim pistte koşulan ve 21 safkanın yarıştığı 89. Gazi Koşusu’nu Gülçin Kundakçı’nın sahibi olduğu RENK adlı İngiliz tayı kazandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Koşusu’nun 89’uncusu 2.30.82′lik derece ile kazanan erkek safkan RENK(DIVINE LIGHT (JPN)- BUSİ) orijinli

RENK Babası DIVINE LIGHT

Renk, TJK’nın 2008 yılında aygır stokuna kattığı Divine Light (JPN)’ın oğludur. Ülkemizde ilk jenerasyon tayları 2011 yılında start almaya başlayan aygırın bugüne dek start alan 148 tayından 97’si yarış kazanmayı başarmıştır. Yurtdışında G1 galibi Natagora ile adını duyuran aygırın, Renk dışında ülkemizdeki en başarılı temsilcilerinden bazıları; 2013 Yılı Gazi Koşusu galibi Divine Heart başta olmak üzere sentetik pistin müstesna safkanlarından My Dear Son, Cash Akçe, Yegane, Bay Çiftçioğlu, Divine River ve Grade Boy’dur.

Renk Annesi Busi

Renk’in annesi yarış hayatı olmayan 11 yaşındaki kısrak Busi’dir. ‘Mujtahid – Lapu Lapu’ orijinli kısrak haraya alındıktan sonra ilk olarak Sea Hero’dan 1 yarış kazanan Güzgüneşim’i, sonrasında ise West By West’den 12 yarış ve 726.640 TL ikramiye kazanan Işık Hüzmesi’ni doğurmuştur. Renk kısrağın yarış pistlerinde start alan üçüncü yavrusudur.

ingiliz tayı RENK

İngiliz Tayı RENK Gazi Koşusu

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap