Buradasınız : Ana Sayfa //Bitkisel Tedavi//Şişen Ayaklara Ne İyi Gelir?

Şişen Ayaklara Ne İyi Gelir?

Ayaklarım Şişiyor Ne Yapabilirim?

Öncelikle ayaklarınız sürekli olarak şişiyor ise kronik bir rahatsızlığın belirtilerinden biri olabileceğini hatırlatarak en kısa sürede doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Bizim paylaştığımız ayak şişme için önerilerimiz uzun süre ayakta durmak ya da yürümek sebebiyle ayak bileği ve ayaklarda şişmeye yol açan durumlar için olacak. Yine unutulmamalıdır ki bu tür öneriler her birey için farklı sonuçlar doğurup istenmeyen durumlara yol açabilir. Ayak şişmesi için uygulayacağınız çözüm önerilerinden dolayı karşılaşacağınız en ufak bir olumsuzlukta yaptığınız işleme son vererek derhal doktora başvurunuz.

Şişen Ayaklar İçen Çözüm Önerileri

1. Yarım kova suyun içine iki yemek kaşığı deniz tuzu ve bir yemek kaşığı karbonatı koyup karıştırın. 30 dakika ayaklarınızı hazırladığınız karışım içinde bekletin.

2. Beş litre suyun içine iki avuç dolusu pelin otu katıp kaynatın sonra ayaklarınızı karışımın içinde 20 dakika boyunca bekletin.

3. Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı anason katıp demleyin ve sonra süzüp için.

4. Beş litre soğuk suyun içine iki avuç dolusu ebegümeci ekleyip 12 saat beklettikten sonra yirmi dakika boyunca şiş olan el ve ayaklarınıza banyo yaptırın. Banyo suyu ısıtılarak 2 kere daha kullanılabilir.

Şişen Ayaklara

Şişen Ayaklara

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap