Buradasınız : Ana Sayfa //Bitkisel Tedavi//Uçuk Sebebi ve Doğal Çözüm Yöntemleri

Uçuk Sebebi ve Doğal Çözüm Yöntemleri

Uçuk Nedir, Neden Olur?

Çoğu insanın en büyük sorunlarından birisidir uçuk. Her ne kadar halk arasında uçuk olarak bilinsede tıp dilinde herpes simplex diye adlandırılıyor. Dudakta oluşan dış görünüşü oldukça etkilyen uçuk virüsünün ne olduğu hakkında pek bilgi sahibi değiliz. Vücuda girip sinsice büyüyen bir durum olarak algılansada aslında genetik sisteminde oluşan kaltsal ve süregelen bir hastalıktır.

Halk arasında genelde yüksek ateş olduğunda vücut mikropları bir şekilde dışarı atıyor bu da genelde uçuk olarak çıkıyor diye tabir etselerde aslında kalıtımsal bir hastalıktır. İnsanoğlunun % 80 oranında hayatında en az bir kere uçuk çıkardığı ve uçuk çıkaran kişilerin yeniden uçuk çıkardığı bilinmektedir. Peki uçuklardan bu kadar müzdarip iken nedenlerinin ne olduğu ve yapılacak çözümler neler onlara bakalım…

Uçuğun Şifasal Çözümleri

Uçuk Neden Oluşur?

Uçuğun Nedenleri Nelerdir?

Uçuğun en büyük nedeni bağışıklık sisteminin zayıflaması ile baş gösteren bir virüs türüdür. Kısaca hastalanmak, yetersiz beslenme, vücudun zayıf düşmesi, aşırı stres ve moral bozukluğuda uçuğun en büyük nedenlerindendir. Uçuğun başladığını anlamak oldukça basittir. Uçuk vücutta tam olarak görünmesinden önce kaşıntı, şişkinlik veya hafif kızarıklık şeklinde görülebilir. Başlangıçtan sonra uçuk tam oluşmadan önce etkiyi zayıflatmak veya tedavi olmasına yardımcı olmak için en iyi madde alkoldür, başlıca uçuk kremleri (teramisin vs.) veya antirival ilaçlarda oldukça işe yarayan ürünlerdir. Fakat ilaçları veya alkolü kullanmadan önce bir doktora başvurulması en iyi çözümdür.

Uçuk Tedavisi İçin Doğal Çözümler

Uçuk için en çok kullanılan yöntem uçuklu bölgeye buz koyup bu durumu ara sıra yenilemektir. Uçuğun üzerine çay bardağının içinden çıkarıp biraz soğuduğunda çay kaşığı basmakta işe yaradığı söylenmektedir. Fakat yukarıda bahsettiğimiz gibi en doğru yöntem doktorunuz tavsiyesidir.

[youtube]http://youtu.be/qnTn_5cW2OI[/youtube]

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap