Buradasınız : Ana Sayfa //Hikaye Tadında Makaleler//Size Bir Hikayem Var

Size Bir Hikayem Var

Köyden belediyeye giden dolmuşun içinde toplam 5 kişi vardı. Biri dolmuş şoförü olan babam, diğeri de boş zamanlarında ve izinlerinde mavinlik yapan ön koltukta oturan ben. Köyden ilk duraktan aldığımız orta yaşın üstünde 2 teyze ve yol üzerinden binen 30 yaşlarında bir delikanlı. O günlü yolcu durumu gün boyu iyi sayılmazdı. Ama ekmek parası işte günlük sıra dahilinde servise çıkmak zorundasın.

Belediyeye yaklaşırken yolun solundan bisiklete binmiş 18 yaşlarında genç bir delikanlı. Buz mavisi kot pantolunu, üzerinde mavi renkli bir t-short ve bembeyaz spor ayakkabıları. Kumrala kaçan sarı renkli saçları uzuna yakındı. Dolmuş ile son durağa girdiğizde kahveye oturmak için dolmuştan indiğimizde, sarı saçlı delikanlı kahvenin yanında bulunan lokantaya oturmuş çorbasını içmeye başlamıştı.

Baba Oğul Hikayesi

 

Bir oğlum ve eşimle çekirdek aile olarak yaşadığımız daire 4. katta, her katta 4’er daireden 10 blok bulunuyor. Saat 00:00’a gelirken yoğun sayılan bir günü bitirmenin yorgunluğuyla uyumaya gittik. Saatin gece 12 olmasına karşın alt veya üst kattan sesler geldiğini işittim. Sesler bir anda yükselmeye başlayınca yatağımdan kalkıp ve lambaları yakmak için duvara doğru yöneldim. Düğmeye basmama rağmen lambalar yanmadı, elektrikler kesilmişti. Dış kapının bulunduğu koridora yürümeye başlayınca sesler git gide artmaya başladı. Şarjda duran telefonumu almak için geri dönüp, telefonu aldım ve el fenerini yaktım. Kapıya doğru tekrar yürümeye başladım. Dış kapıya varmak üzereyken karşımda dört tane genç gördüm. Kimsiniz lan? diye bağırmaya başladım. Abi, abi biz yanlış gelmişiz diye yalvarmaya başladılar. Bir kötülük gelmeyeceğini seslerinden anladığım anda ve her hangi bir olumsuz duruma karşın hemen telefonumdan kamerasını çalıştırıp videoya çekmeye başladım. Çocuklar o kadar korkmuşlardı ki, yüzlerindeki ifadeden çok net anlalışılıyordu bu durum. Kameranın ışığı ile evimdeki davetsiz misafirleri süzerken birinin bizim apartmanda yaşayan Özkan olduğunu anladım. Elinde ise şarjı bitmiş telefonu ve evine girmek için kullandığı anahtarı bulunuyordu. Anlayamadığım evime giren Özkan’ın anahtarı bizim evin kilidini nasıl açtığıydı. Kameranın ışığını diğer bir çocuğa tutunca gün içerinde babamla yolda ve sonrasında garajda denk geldiğimiz sarışın çocuktu. Gece yarısı evinize giren dört kişiyi bir anda karşınızda gördüğünüz anda kapıldığım korkudan nedense bir eser kalmamıştı. İçlerinden birisi bir anda göz yaşlarına boğulmaya başladı ve omzuma yaslanmaya yeltendi. İlk başta duraksamama rağmen yaptıkları yanlışlıktan dolayı korkudan olduğunu anladım. Ağlarken başını başını boynuma doğru çevirdiğinde korkudan aldığı nefes ve gözyaşları boynumu nemlendirmeye yetmişti.

Bir anda irkilerek gözlerimi açtım, yatakta yatıyordum. Kafamı hafif çevirdiğimde oğlum kafasını boynumun arasına yaslamış derin bir uykudaydı. İşte o gün oğlumla ilk defa beraber yatıp uyumuştuk. Gördüklerimin hepsi bir rüya ama boynumda alınan nefes gerçekti. Oğlumla ilk yatışım ve ilk rüyamdı…

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap