Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim, Hobi//El Yapımı Anneler Günü Hediyesi

El Yapımı Anneler Günü Hediyesi

Okul Öncesi Kalıplı Anneler Günü Hediyesi Yapımı

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü bilindiği üzere Anneler Günü olarak tüm neredeyse dünyanın her yerinde kutlanmaya devam ediyor. Bizim konu başlığımızdan anlaşılacağı gibi okul hayatına ilk olarak anaokulunda başlayan miniklerin, annelerine verebilecekleri en güzel hediye annesine olan sevgisini göstermesinin yanında ona minikte olsa tabiri caizse el emeği göz nuru el yapımı küçük bir hediyedir.  Bugün sizlere Anneler Günü için annenize verebileceğiniz, evinizde de çok rahat bulunacak malzemelerden yapabileceğiniz anneler günü hediyesini kalıpları ile beraber sizlerle paylaşmak istiyoruz. Okul Öncesi Öğretmenlerinin de çok işine yarayacağını düşündüğümüz El Yapımı Anneler Günü Hediyesi yapımını sizlere anlatmaya çalışacağız.

Gerekli malzemeler,

1- Fon kartonu
2- Yapıştırıcı
3- Oje (Hediye)
4- Simli Eva
5- Makas
6- Rafya
7- Çıktı alabilmek için birde yazıcı 😀

İlk olarak aşağıdaki kalıbı yazıcıdan çıktı alıp hediyenin kutusunu hazırlıyoruz. (Eğer kalıp hediyeniz için büyük veya küçük gelirse bilgisayarınızda veya el ile gerekli boyutu çizerek düzenleyebilirsiniz. Biz sitemizin düzenine göre en uygun boyuta ayarladık.)

Hediye Kutusu Kalıbı

Hediye Kutusu Kalıbı

Kalıbı kesip işaretli yerlerden katlayıp yapıştırdıktan sonra hediye kutumuz hazır hale gelecek. Aşağıdaki fotoğraflarda katlanmış ve yapıştırılmış halde bulunuyor.

Katlanmış Kalıp

Katlanmış Kalıp

Yapıştırılmış Kalıp

Yapıştırılmış Kalıp

Kalıbımız hazır hale geldiğinde kalıp üzerine küçük bir not yazılıp yapıştırılabilir. Biz bunun yerine bilgisayardan bir resimli not hazırlayıp yazıcıdan çıktı alarak yapıştırdık. Aynen aşağıdaki gibi 😀

Kalıp Notumuz

Kalıp Notumuz

Hediyemizin kutusu sadece üzerine bağlanacak rafya ile tamamlanmış olacak. İçerisine koyacağınız hediye için karar sizin, biz hem kutunun boyuna uygun olsun diye oje seçtik. Oje üzerine de aşağıdaki gibi bilgisayarda bir resim ayarlayıp çıktı alarak üzerine yapıştırdık.

Oje Hediye

Oje Resim

Anne Sevgisini Anlatan Bir Yazı veya Resim Yapıştırabilirsiniz

Ojenin biraz sade kaldığını ve ojeyi biraz daha süslemek için üzerine birde öpücük kondurduk. 😀

Oje Öpücük

Oje Öpücük

Hediyemiz de hazır olduğuna göre kutusuna koyup 10 Mayıs 2015 Pazar Gününe kadar annenizden saklamak size kalmış. Eğer evin içerisine koyduysanız işiniz çok zor olacak 😀 😀 son resmimiz ise hediyenin ve hediye kutusunun bitmiş hali, hadi kolay gelsin…

Anneler Günü Hediyesi Hazır

Anneler Günü Hediyesi Hazır

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap