Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika//Evsiz Emekliye Ev Müjdesi

Evsiz Emekliye Ev Müjdesi

Kirada Oturan Emekliye Ev

Türkiye’de ölmeden emekli olabilme şansına ulaşıp eğer tüm yaşam koşulları aldın da ezilmedi ise zar zor başını sokacak bir eve sahip olmak için çabalar durur ki emekli olduğunda rahat ve gün yüzü görsün. Ancak rakamlara bakıldığında emekli olmuş ama ev sahibi olamayan, kiraya mahkum bir çok emekli bulunmakta. Bu durumu kamu oyuna taşıyan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) her emekliye bir ev Projenin hayata geçirilmesi ve emekliyi ev sahibi yapacak projeyi “TOKİ emeklilere özel proje üretsin”  ilgili makamlara iletti. İlk gelen haberlere gelen sıcak bakılan ve emeklilere emekli maaşıyla kira yerine evinin taksitini ödeyerek ev sahibi yapacak projeye olumlu bakıldığı.

TOKİ ‘den Emekliye Ev Müjdesi Bekleniyor

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ‘nin Emekli evlerini projesi detayları şu şekilde
Emekliye kentsel yaşam projesi bünyesinde; kütüphane, sağlık birimleri, güvenlik birimleri, ATM’ler, ev temizlik birimleri, (torunların ilgisini çekerek ziyaretlerini sıklaştıracak) çocuk parkları, eğlence birimleri, eğitim birimleri, (yaşlılara özel tasarlanmış) spor birimleri, cami, yürüyüş parkurları, çay ve sohbet bahçeleri vb birimler bulunması tasarlandı.

Emeklilerin büyük ilgisini çeken projede emeklilerin istekleri de şu şekilde:

Evin fiyatı makul olmalı ve peşinat ya hiç olmasın yada düşük tutulsun. Ev taksitleri kira öder gibi olsun ve ödemeleri eve yerleştikten sonra başlasın..

Emekliye Ev

Emekliye Ev

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap