Buradasınız : Ana Sayfa //Yarışma Programları//Televizyon Ekranlarında Beğenilen Bilgi Yarışmaları

Televizyon Ekranlarında Beğenilen Bilgi Yarışmaları

2014’ü geride bırakırken birçok bilgi yarışması izledik. Bazıları ise bu bilgi yarışmalarına katılarak para kazandılar. Bilgili bir insanın kısa yoldan büyük paralar kazanmasının en iyi yollarından biri olan bilgi yarışmaları geçtiğimiz seneye de damgasını vurdu. Hem eğlenip, hem para kazanmak isteyen kişiler tarafından büyük ilgi gören bu programları bazılarımız ise ekranları başında sorulara cevap vererek izledi. Bizde 2014 yılının en iyi bilgi yarışmalarını sizler için kaleme aldık. 2014 yılında öne çıkan bilgi yarışmaları şu şekilde;

Kim 500 Milyar İster

Kim milyoner Olmak İster?

Kim Milyoner Olmak İster?

Türk Televizyon tarihinin en iyi bilgi yarışmalarından biri olarak bilinen ‘’Kim Milyoner Olmak İster’’ isimli yarışma programında hedef en son soruya kadar gelerek 1 milyon TL’nin sahibi olmaktır. ATV’de yayın hayatına devam eden yarışmada, şimdiye kadar hiçbir yarışmacı bu miktara erişemedi. Yurt dışı patentli yarışmanın sunucu Kenan Işık, sezon içinde geçirdiği rahatsızlıktan dolayı programı sunamadı. Uzun yıllar farklı kanallarda başarıyla programı sunan Kenan Işık ‘’emin misin’’ ve ‘’son kararın mı’’ soruları ile yarışmacıların karşısına çıkıyordu. Tv seyret sonraki gelişmeler şu şekilde;

Ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık’ın rahatsızlığından sonra birçok ünlü isim ‘’Kim Milyoner Olmak İster’’ programının sunuculuğu yaptı ve son olarak Selçuk Yöntem ile devam edilme kararı alındı. 1 Milyon TL’lik ödülü kazanmak için 12 soruya da doğru cevap gereken programda 3 joker hakkına sahip olunuyor. Bu haklar; ‘’telefonla danışmak istiyorum,  seçenekleri yarı yarıya indirmek istiyorum ve seyirciye danışmak istiyorum’’ joker hakları. Yarışmacının bir sonraki soruya geçebilmesi için karşısına çıkan 4 şıktan doğru olanı bulması gerekiyor.

Kelime Oyunu

FOX TV ekranlarında yayınlanan ve İhsan Varol’un sunduğu bilgi yarışması diğer bilgi yarışmalarına oranla eğlenceyi daha ön planda tutuyor. Çok büyük miktarda para kazanmanın mümkün olmadığı bilgi yarışmasında, yarışmacılara sırayla sorular soruluyor ve kişi bilmediği sorularda harf satın alarak yoluna devam edebiliyor. Ne kadar az harf alırsan o kadar başarılı oluyorsun.  5 kişinin yarıştığı program her gün ekrana geliyor ve her günün birincisi hafta sonunda bir araya gelerek yarışıyor.

Büyük Riks

Show Tv ekranlarında yayımlanan yarışma programının patenti ‘Riziko’ isimli yabancı bir yarışma programına ait. 2014 yılının ilk döneminde Selçuk Yöntem’in sunduğu yarışma programına bir süre sonra sevilen oyuncu Serhat Kılıç sunuculuk yapmaya ve insanları yarıştırmaya başladı. Diğer yarışma programlarının aksine sorunun cevaplarını değil, cevabın sorusunu bilmeye çalıştığımız bu yarışma programında her bölümde 4 yarışmacı yarışıyor. Yarışmacı birçok kategori arasından, kendisine en uygun olanı seçiyor ve o kategoriye ait bir cevaba, soru buluyor. Kategoriler tükendikçe ise yarışmacının tercih yapma şansı azalıyor.

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap