Buradasınız : Ana Sayfa //Hobi//Oyun Hamurundan Ayakkabı Yapımı

Oyun Hamurundan Ayakkabı Yapımı

Kilden Ayakkabı Yapımı

Okullarda öğrencilere verilen proje ödevlerinin hedeflerinden biride öğrenciler ile velilerin kaliteli vakit geçirmeleri sağlamak. Ancak bazen istenen bu ödevler velilerimizi de oldukça zorluyor. Hal böyle olunca veliler ya bu işin içine hiç girmek istemiyor ya da kendilerini bir anda sıkıntılı bir durumda bulabiliyorlar. İşte bizde zaman zaman kendi çocuklarımızın paylaşımlarını sizlerle paylaşıyoruz ki sizin çalışmalarınızda rehberlik etsin ve örnek teşkil etsin. Sizinle paylaşacağımız çalışma Oyun Hamurundan Ayakkabı yapımı, bu çalışmayı kille de yapabilirsiniz.

Oyun Hamurundan [Kilden]Ayakkabı Yapılışı

Malzemeler: İstenilen renk kaliteli bir markanın oyun hamurları, evinizde bulunan atık malzemeler (Biz bu örnekte şişe kapağı, streç film rulosu kullandık)

Öncelikle taban bölümünü için istediğiniz bir renk hamuru 3-4 milimetre kalınlığında olacak şekilde ayakkabınızın büyüklüğüne göre taban olarak ayarlayınız.

 

Bu tabanın üzerine streç film rulosunu (kalıp olarak kullanmak amacıyla) kesip hamurun içine biraz bastırarak koyunuz.

 

Bu kalıbın ön tarafı için kullanacağınız renk hamuru açarak üzerine kapatın. Ayağın gireceği kısa dil şekli verebilirsiniz.

İkinci ruloyu içinde arkadan saracak şekilde farklı bir renkle aynı şekilde kapatınız.

 

Neredeyse bitmek üzere olan Oyun hamurundan ayakkabı için süslemeler için marka görünümü vermesi için yan tarafına şişe kapağı, ayakkabı bağı içinde kullandığınız rengin üzerinde kendini gösterecek bir renkte bağçıkları yaptık. Ama sizin elinizde ki malzemeler ve hayal gücünüzle bunda sınır kendinizsiniz.

Oyun Hamurundan Ayakkabı

Oyun Hamurundan Ayakkabı

Oyun Hamurundan Ayakkabı yapımı

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap