Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Araba Aksesuarları ve Hayatımızdaki Yeri

Araba Aksesuarları ve Hayatımızdaki Yeri

Araba Aksesuarları

Yeni araba alırken en çok dikkat etmemiz gereken bazı şeyler var. Örneğin, arabanın güvenli olması, performansı, konforu ve kalitesi, dikkat edilmesi gereken noktalardan bazıları. Ancak her şey bunlarla bitmiyor. Çünkü arabanızın konforunu ve fonksiyonunu arttırmak için, ya da görsel bazı yeni özellikler katmak için faydalanabileceğiniz yüzlerce çeşit aksesuar da mevcut.

Araba aksesuarları, koltuk kılıfları, kaplamalar, koltuk minderleri, konsol süsleri, direksiyon kılıfları gibi arabanın bir çok farklı yerinde bir çok farklı işe yarayan şeylerdir. Araba aksesuarları genellikle arabalarda varsayılan şekilde bulunmaz ve sonradan temin edilir. Bunlar konfor amaçlı, güvenlik amaçlı olabilir, ya da arabanızı daha el verişli şekilde kullanmanızı sağlayabilir, ya da arabanızı dilediğiniz gibi kişiselleştirmeniz için kullanabileceğiniz eşyalar olarak gelebilir.

Örnek vermemiz gerekirse, trafikte araba sürerken cep telefonuyla konuşmak ya da mesajlaşmak hem siz ve sizin arabanızdaki diğer yolcular için, hem de trafikteki diğer sürücü ve yayalar için tehlike arz eden bir eylemdir. Ancak arabanızda kullanacağınız bir telefon tutucu sayesinde cep telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan, insanların hayatlarını tehlikeye atmadan kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Bu basit aksesuar sayesinde cep telefonu yüzünden gerçekleşen trafik kazaları biraz olsun azalabilir.

Araba aksesuarları çok çeşitli olabilir. Görsel ve fonksiyonel anlamda verebileceğimiz bir başka örnek ise direksiyon kılıfıdır. Direksiyon kılıfı kullanarak hem direksiyonunuzun daha güzel gözükmesini sağlayabilir, hem de direksiyonu koruyan yapısı sayesinde eskimesini engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda kaynayan yapısı sayesinde direksiyonu daha sağlam tutmanızı sağlayacaktır. Bir başka özelliği ise özellikle sıcak havalarda elimizi yakan direksiyon sıcağından sizi koruyacaktır.

Araba Aksesuarları

Araba Aksesuarları

Araba Aksesuar Çeşitleri

Araba aksesuarları ile ilgili bir başka önemli konu ise tamamen size ait olmalarıdır. Yüzlerce farklı alanda kullanabileceğiniz farklı renk ve şekillerde binlerce aksesuar modeli ile arabanıza kendinize özgü bir hava katabilirsiniz. Koltuk kılıfları, dikiz aynasına  asılan süsler ve kokular, yazılar, cam filmleri ve aklınıza gelebilecek her türlü şey. Hatta çamurlukları, tamponları değiştirip tamamen size özel bir araç yaratabilirsiniz. Arabanızı en verimli şekilde kullanabilmek için araba aksesuarları vazgeçilmez bir tercih olacaktır.

Araba Aksesuarları: http://www.arabamaraba.com/

Etiketler: , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap