Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Bedelli Askerlikte Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 2015

Bedelli Askerlikte Son Başvuru Tarihi Ne Zaman 2015

Bedelli Askerlikte Son Başvuru Ne Zaman?

Uzun zamanındır yılan hikayesine dönen bedelli askerlik ile ilgili son durumda gelinen nokta ve tüm detaylar 15 Aralık Pazartesi günü msb.gov.tr adresinde resmen açıklanacak. Ama özetlemek gerekirse 18 bin lirayı bulmada sorun yaşayacaklar için son gün 13 Şubat 2015 Cuma  olacak. Bedelli askerlik içi son gün 13.02.2015 olarak yasalaştı. İşte Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın bedelli askerlik konusunda ki açıklamaları

Bedelli Askerlikte Son Durum 2015

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kamuoyunda “Bedelli Askerlik Yasası” olarak bilinen, 6582 sayılı “Askerlik Kanunu ile Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını söyledi. İlgili yasanın Resmi Gazete’de yayımlandığını belirten İsmet Yılmaz, “İki aylık bir süre var. 13 Şubat 2015 Cuma gününe kadar 18 bin lirayı temin eden kardeşlerimiz için, 15 Aralık 2014 Pazartesi günü bütün askerlik şubelerine talimatı vereceğiz. Kendi bakanlığımızın internet sitesinden yayınlayacağız. Bankalarda açılmış hesap numaraları var, kanunda belirtilen bakan, gerekli parayı yatıranlara, kendilerine askerlik şubeleri tarafından askerliklerini yapmış sayıldıklarına ilişkin belge verileceğini belirtti.

Son BEDELLİ ASKERLİK Yasası ŞARTLARI 2015

Her ne sebeple olursa olsun henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 1 Ocak 1988 tarihi dahil, daha önce doğanlar, 1076 sayılı Yedek Subay ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu ile 1111 sayılı Askerlik Kanunu’na tabi yükümlüler, istekleri halinde, bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren iki ay içinde askerlik şubelerine veya yurt dışı temsilciliklerine başvurmaları ve 18 bin Türk Lirası para veya Merkez Bankası döviz satış kuruna göre ödeme tarihindeki karşılığı kadar konvertible yabancı ülke parasını defaten ödemeleri şartıyla temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar.
Her ne sebeple olursa olsun daha önce bedelli veya dövizli askerlik hizmeti kapsamından çıkarılanlardan yaş şartını taşıyanlar, istekleri halinde bu hükümlerden yararlanabilecekler.
Uygulama kapsamında ödenecek paralar, Savunma Sanayii Destekleme Fonu adına TC Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankasında açılacak hesaba yatırılacak.
Bu madde hükümlerinden yararlanan yükümlüler hakkında saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari adli soruşturma ve kovuşturma yapılamayacak. Başlatılmış olanlar sona erdirilecek ve bu suçlara ilişkin kesinleşmiş idari para cezaları tahsil edilemeyecek.

Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap