Buradasınız : Ana Sayfa //Pratik Bilgiler//Tiramisu Kolay Tarifi

Tiramisu Kolay Tarifi

Bayanları bazen anlamak gerçekten güç oluyor. Çünkü beklenmedik bir misafir ziyareti yapılacağını öğrendiklerinde ya da kendilerince ağır misafir diye tanımladıkları kişilere ikram yapacakken evin erkeğinin pastaneden bir şeyler alırız, sen kendini yorma önerisine şiddetle karşı gelerek, tatlıyı kendilerinin yapacağını söylerler.  Bu iş misafire tatlı hazırlamakla kalmaz bir de değişik ve lezzetli bir tatlı olması da en önemli konu haline geliverir. Ayrıca gerekli malzemeler ya eliniz altında olmalı ya da kolayca temin edilebilmelidir. İşte hanımların imdadına yetişen Tiramisu tatlısı böyle bir ikramlık tatlı diyebiliriz.

Tiramisu İçin Gerekli Malzemeler

Basit tramisu yapmak için gerekli olan malzemeler

200gram kedi dili bisküvisi ya da finger bisküvi. (ince, küçük uzun olan bisküvilerden) 350ml espresso ya da filtre kahve. 4 yemek kaşığı marsala (beyaz şarap) ya da portakal likörü.(içki kullanmayanlar ve hassasiyeti olanlar koymayabilirler) 4 yumurta sarısı. 125gr toz şeker. 400gr Pınar’ın mavi labne peyniri. Bir tutam tuz. 2 yemek kaşığı kakao

Tiramisu genelde, cam tabakta servis edildiğinden bu hususu göz ardı etmeyiniz.

Tiramisu Yapılışı

Tüm bisküvileri en az 2 ya da 3 parça olarak kırıp, yarısını kabın içine yayın. Espresso’nun ( kahvenin) yarısını bisküvilerin üzerine dökün ve likörün yarısını da serpiştirin. Yumurta sarısıyla şekeri, krema kıvamına gelene kadar çırpın. Peyniri de ekleyerek yumuşak ve ince bir kıvam yakalayın. Başka bir temiz kapta, yumurtanın beyazıyla tuzu, iyice katılaşana kadar karıştırın. Bu karışımı, yavaşça, kremaya ekleyin ve iyice karıştırın. Peynir ve yumurta karışımının yarısını, alttaki bisküvilerin üzerine kaşıkla yayın. Ayırdığınız diğer bisküvileri, bunun üzerine serpin. Sonra tekrar şarap ve yumurta karışımını dökün. En üste kakaoyu serpiştirin. Umarız Tiramisu yu kolayca hazırlayabildiniz. Artık tek yapmanız gereken Tiramisu’yu streçle sararak buzdolabına koymak ve en az 2 saat beklettikten sonra servis etmek.  Misafirleriniz için her zman karşılaşmayacakları değişik bir ev yapımı tatlıyısunma zevkinide Tiramisu tatlısıyla elde etmiş olacaksınız.

Tiramisu

Tiramisu

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap