Buradasınız : Ana Sayfa //Pratik Bilgiler//Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Evde Kolayca Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında olmamız dolayısıyla el tırnaklarımızın yanı sıra ayak tırnaklarımızın bakımı da ön plana çıkıyor. Güçlü, sağlık ve iyi görünüme sahip tırnaklara sahip olmak için sadece bakım yapmak yeterli değil. Kalıcı ve iyi görünüme sahip tırnaklara sahip olabilmek için bazıları oldukça basit koruyucu ve tırnakları güçlendirici tedbirlere dikkat etmek gerekir.

Öncelikle :
İşe sağlıklı beslenerek başlanmalı zira yiyip içtiğimiz gıdalar daki kalsiyum ve çinko tırnaklardaki lekelenmeleri engellediği gibi kırılmalarını ve solgun renkte olmalarını önler. Yine tırnak sağlığınız için balık yağı veya biyotin kapsülleri de kullanabilirsiniz. Böylece el ve ayak tırnaklarınız daha güçlü ve daha sağlıklı olurlar.
Tırnaklarınızın etkilenebileceği durumlarda eldiven ve benzeri maddeler kullanarak korumak.  Temizlik yaparken veya bulaşık yıkarken mutlaka eldiven giyinin. Çünkü kimyasal maddeler ellerinize ve tırnaklarınıza zarar verebilir.
Tırnak sağlığı açısından temiz ve kuru olmaları büyük önem taşır, malumunuz bakteriler nemli alanları çok severler. Tırnaklarınızın hem üstünü hem de içlerini yıkayarak temizleyin. Bir kabın içine sıcak, sabunlu su koyun ve tırnaklarınızı onun içinde fırçalayın. Bu işlem tırnakların içinde bakteri, mantar veya diğer organizmaların büyümesini engeller. Daha sonra tırnaklarınızı iyice kurutun.
Tüm tedbirleri ve bakım için gerekleri sağladıktan sonra işinin ehli manikür ve pedikür uzmanında el ve ayak tırnaklarınızın bakımını yaptırarak, onların düzelttikleri tırnaklarınızı düzenli periyotlarda törpülemeyi ihmal etmeyin. Manikür ve pedikür yapanlardan bu konuda ki püf noktaları öğrenmek için gayret gösterin. Tırnak kesme yerleri ve tırnak uzunluklarına özellikle dikkat edin.
Son olarak Tırnak yeme alışkanlığınız varsa mutlaka profesyonel bir yardım alarak bu huyunuzdan kurtulun . Unutmayın tek engel Sizsiniz.

Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap