Buradasınız : Ana Sayfa //Oyunlar//Clash Of Clans Klanlar Savaşı Nasıl Yapılır?

Clash Of Clans Klanlar Savaşı Nasıl Yapılır?

Klanlar Savaşı Nasıl Yapılır, Klan Savaşı Yapmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Supercell firmasının en sevilen ve binlerce fanatiği olan oyunu Clash Of Clash çok yakın zamanda Klanlar Savaşını başlatıyor. Peki nedir bu klanlar savaşı? Herkes tarafından bir bilinmezlik söz konusu. Klanlar savaşını kısaca iki klan arasında yapılan stretejik bir savaş olarak tanımlayabiliriz. Klanlar Savaşı iki aşamadan oluşacak birincisi savaşa hazırlık günü, ikinci aşama ise savaş günü. Klandaki oyuncuların ikinci aşama olan savaş gününde iki kez saldırı hakkı olacak ve savaşın sonunda en çok yıldız toplayan klan savaşı kazanmış olacak.

Klan Savaşlarında Ganimet Durumu Nasıl Olacak, Savaşlara Katılmak Zorunlu mu?

Klan üyeleri şahsi olarak kazandığı savaşlar sonrasında bir miktar ganimet ödülünü alacak ancak ganimetin büyük kısmını klan alacak. Klan savaşlarına katılmak yukarıda bahsettiğimiz gibi 2 aşamadan oluşacak, katılım tamamen ücretsiz olacak ve katılmak zorunlu olmayacak. Klan savaşlarında savaş menüsü tamamen farklı bir konseptte olacak.

Klan Savaşları Sırasında Köylerin Durumu

Klan savaşları ile kişisel savaşlar arasında farklılar var. Klan savaşları sırasında köyünüz tam anlamıyla güvende olacak çünkü kişisel savaş ile tamamen farklı durum söz konusu olacak. Klan savaşı sırasında tüm ganimetleriniz, askerleriniz, köy binasından savunmaya tüm birimler güvende olacak.
Köyünüz klan savaşları sıradında tamamen güvende olur çünkü klan savaşları

Klan Savaşlarına Nasıl Katılabilirim, Klan Savaşlarını Kimler Başlatabilir?

Klan savaşlarına katılmak için muhakkak bir klana üye olma şartınız var. Köyünüzde iken sol üstte yer alacak olan klanlar savaşı düğmesine tıklayarak savaşa katılmanız mümkün olacak. Klanlar savaşını sadece klan lideri veya yardımcı liderler başlatabilir. Eğer isterseniz sizde savaşa dahil olabilir veya izleyici olarak rol alabilirsiniz. Klanlar savaşı başladığında oyun sizi otomatik olarak klan savaşları haritasına yönlendirecektir.

Clash of clans

Klanlar Savaşı

Klanlar Savaşı Nasıl Başlatılır?

Klanlar savaşını yukarıda belirttiğimiz gibi sadece lider veya yardımcı liderler başlatabilir. Lider veya yardımcı lider “Savaşı Başlat” tuşuna basarak eşleşmeyi başlatır. Ancak eşleşme süresi uzun sürebilir. Uzun sürmesi nedeni ile Supercell beklemeyi sevmeyenler için bir kolaylık daha sağlamış ve ekranda çıkan “X” tuşuna basarak eşleşme sürecini arka plana atabilirsiniz. Eşleşme tamamlandığı zaman ekrana uyarı mesajı gelecek.

Aynı Anda Kaç Savaşa Katılabiliriz, Klanlar Savaşı Sırasında Oyundan Çıkarsak Ne Olur?

Lider veya yardımcı liderlerin başlatmış olduğu savaşlara katılımcı olarak katıldıysanız ve oyundan düşme veya çıkma durumunda herhangi bir sorun ortaya çıkmaz ve tekrar giriş yapmanız mümkün. Aynı anda sadece bir klan savaşına katılabilirsiniz.

Klan Savaşı Başlatabilmek Neler Gerekli?

Klanlar savaşı başlatabilmek için lider veya yardımcı lider olmanın yanında en az 10 üyesi olan bir klana sahip olmanız gerekli.

Klanlar Savaş Eşleşmesi Neye Göre Ayarlanacak?

Klanlar savaşı adaletli bir savaş olacak gibi. Çünkü klan üyelerinin güç durumlarına göre eşleşme sağlayacak. Klan Savaşı eşleşmeyi tamamladıktan sonra sonraki tuşu olmayıp eşleşme tamamlanmış olacak. Askerlerin güçlerinden büyülere, savunma silahlarından duvarların seviye durumuna göre eşleşme yapılacak. Kalnlar savaşı 15 vs 15 ten 5 er 5 er artarak 50 vs 50 ye kadar eşit şekilde yapılacak.

Savaş Ekranında Neler Olacak?

Klanlar savaşı dünya haritası ekranında tüm bilgileri gösterecek. Ekranın sol tarfaında klan arkadaşların sağ tarafta ise düşman askerleri yer alacak. Savaşları tekrar izlemek için yine bu ekranda bilgilere ulaşabileceksiniz.

Klanlar Savaşı için Farklı Köy mü Olacak?

Evet, savaş için bir köyünüz birde normal kendi köyünüz. Savaş için olan köyünüzde savunmalarınız kendi köyünüz ile aynı hatta tuzaklara kadar kurulu halde olacak. Sizlerin tek yapması gereken savaşa katılan köyünüzün klan kalesine asker göndermek olacak.

[vimeo]http://vimeo.com/90946400[/vimeo]

Etiketler: , , ,

4 Yorum yapılmış " Clash Of Clans Klanlar Savaşı Nasıl Yapılır? "

 1. sabri dedi ki:

  16 kişiyiz klan savaşı için uygun üye yok diyor savaş başlatamıyoruz niye ki ?

 2. Ugur dedi ki:

  Yaa bisey sorcam bn simdi klan lideriuim we kla savasini kazanmak uzereyim yani kazandim sayilir bn bu savastan extra bi ganimet alicammi ve %kac ganimet alacagim yanit werirseniz tskr

  • AyTaC dedi ki:

   Savaşta sadece yıldız alırsan, yıldız aldığın köy için belirlenmiş olan ganimetleri alırsın tabiki savaşı kazanırsanız. Lider olman alacağın ganimet oranını değiştirmez. Fakat lideri olduğun klanın seviyesi artar ve bu size klan olarak ekstralar sağlar. Örneğin; asker istemek için beklenen süre, klan kalesinde savaş ganimeti biriken depoların seviyesi…

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap