Buradasınız : Ana Sayfa //Türk Film ve Yorumları//İki Kafadarın Yılmaz Güney Yolculuğu

İki Kafadarın Yılmaz Güney Yolculuğu

Yılmaz Güney Anısına Yapılan “Lal” Filmi Vizyona Tarihi

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan Yılmaz Güney’in anısına Lal isminde bir film yapıldı. Yılmaz Güney’in anısına yapılan filmde Erkan Can, Gürkan Uğur, Emre Altuğ, Feride Çetin ve Ezel Akay gibi usta isimler yer alıyor. Lal filminin başrollerini ise iki küçük oyuncu Ata Murat Kalkan ile Erdal Sarı paylaşıyor. Lal filmi 25 Nisan 2014 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Filmin konusuna gelecek olursak Cemal ve Lal Süleyman 1970’li yıllarda Antakya’nın küçük bir köyünde yaşayan çok yakın arkadaşlardır. Bu maceracı ikili Cemal ve Lal Süleyman’ın tek hayali Yılmaz Güney’i görmektir. Hayallerine ulaşmak ve mahalledeki arkadaşlarına kendilerini ispat etmek için beraber çıktıkları bu yolda onları hayallerine yaklaştıran kişilerle karşılaşırlar. Yılmaz Güney‘in Adana’da “Endişe” filmini çektiğini öğrenen ikili Adana’ya gidip Yılmaz Güney’in fotoğrafını çekmeye karar verirler. Ancak ellerinde ne fotoğraf makinesi ne de yeterli paraları vardır. Yaya halde ve çalıntı bir fotoğraf makinesi ile yola çıkarlar. İki kafadarın karşısına çıkan ve hayallerine yaklaşmalarına yardım eden insanların yanında karşılarına bazen büyük engellerde çıkar. Fakat hayallerinden hiç bir türlü vazgeçmezler ve beraber çıktıkları bu yolda devam ederler.

Lal Filmi Oyuncuları

Lal

Yılmaz Güney anısına yapılan Lal filminde Erkan Can’ı hiç alışkın olmadığımız bir karakterde yani polis rolünde görüyoruz. Filmde Emre Altuğ Faytoncu Cabbar, Kaçakçı Cafer rolünde ise Gürkan Uğur yer alıyor. Lal filmine damga vuracak diğer bir olay ise yıllardır Melike Demirağ yorumuyla duymaya alıştığımız Arkadaş şarkısını, Yılmaz Güney’in rol arkadaşı olan ve kısa bir süre önce kaybettiğimiz Tuncel Kurtiz seslendiriyor. Lal filminin fragmanını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Lal Filmi Fragmanı

Melike Demirağ – Arkadaş

http://youtu.be/bMpjuVRsuWM

Google'dan Gelen Aramalar:

Benzer Yazılarımız:

Mutlu Aile Defteri Filmi
Şevval Sam - Çok Ağladım
İlk Türk Çizgi Sinema Filmi "Ayas"
Sevdaluk Dizisinde Çalan Şarkılar
Bi Küçük Eylül Meselesinde Çalan Şarkılar
Mahsum Kırmızıgül'ün Son Filmi Mucize

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır. - Popüler yabancı diziler ve filmler Rasidera


Yandex.Metrica