Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim//Dünyayı Değiştirmek İçin İlk Görev “Çocuklar”

Dünyayı Değiştirmek İçin İlk Görev “Çocuklar”

Çocuklar Taklitçi mi?

Dünyada yaşanan tüm kötülüğün, savaşların, çekişmenin, kinin, öfkenin vb. İnsana dair tüm olumsuzlukların sebebinin kendimiz olduğunu hiç düşünmedik yada tahmin bile edemedik.
İlk bakışta “ben” egosuyla hayata başlayan insan, aslında yaşayacağı dünyayı kendisi şekillendirirken hayatına yön verir. İnsanın yaşamına başladığı ilk ve küçük yapı birimi olarak kabul edilen başlayan aileden başlayan su damlasının dalgası büyüyerek dünya okyanusuna kadar ulaşmayı başarır. Bu kadar edebiyat yapmamıza bile gerek yo aslında sonuç itibarı ile çevremizde gördüğümüz tüm olumsuzlukların sorumlusu benim, sensin, o, biziz, sizsiniz, onlar… Ne demek istediğimizi hiç konuşmadan sadece görüntülerle anlatan harika bir video paylaştık. Saçmaladığımızı veya abarttığımızı düşünenler elbette olacaktır. Ancak çok ince felsefeye sahip videoyu seyredince neyi kastettiğimizi ya da kastemediğimiz bile daha iyi anlayacaksınız. Hiç bu açıdan bakmamıştım diyenler kadar ben ne yapmışım diye yansıması olan çocuklarına aynada ki görüntüsü gibi şaşkın olarak bakanlarda olacaktır.

Taklit eden çocuklar

Çocuklar Taklitçi mi?

Yinede biz şuan çocuk sahibi olmayan veya bekleyenler için aklımıza takılan soruları peşi sıra yazdık. Çocuklarımızın bizleri taklit ettiğini hiç düşündünüz mü? Ben çocuğuma ne verdim veya neyi vermedim, veremedim? Sadece çocuklarımızı uyarmakla, elinizdeki imkanları sunmakla onlara analık veya babalık yapmış oluyormuyuz? ….
Bu video hakkında belki günlerce konuşulur, yorumlar yapılabilir, farklı görüşler öne sürülebilir ama sonuç olarak çocuklarımıza her şekilde örnek olacak davranışlar ve söylediklerimizle tutarlı hareketler sergilemek aslında en büyük sorumluluğumuz. Bir çocuğu kendine rol model olarak ebeveynlerini seçtiğini unutmadan belkide bir hareketimizin dünyanın şekillenmesinde büyük bir etki yaratacağı gözardı etmeliyiz.

[youtube]http://youtu.be/gXjE68-_jBs[/youtube]

Etiketler: , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap