Buradasınız : Ana Sayfa //Özlü Sözler//Sevgi Paylaşılır mı?

Sevgi Paylaşılır mı?

Sevgi Paylaştıkça Artar mı?

Dünya ya bebek olarak gelen ademoğlu, içine doğduğu aile, çevre ve toplumla büyür. Tamamen boş ve öğrenmeye açık halde büyürken zaman zaman soyut kavramları algılanmakta zorlanır. Çünkü ilk başlarda duyularına hitap eden öğrenmesi algılarının da artmasıyla ruhuna ve bilincine doğru ilerlemeye başlar. Bunların ilk başında anne ve babasının gösterdiği sevgi ve ilgi gelir. Karşılıksız bu sevgi sahiplenilir ve sadece kendine ait sanılır. Sevgiyi somuta indirgeyen bu algılayışı değiştirmenin en iyi yolu paylaşmaktır.

Kısacası paylaşıldıkça artan ve çoğalan her türü ve şekli olan sevginin, karşılıksız ve çıkarsızca olduğunda sevginin sevgiyi getirdiği çocukluktan öğrenilmeye başlanırsa bu tüm topluma yayılacaktır. Bu sınırsız ve bedava kaynak olan sevgiyi kulanmamıza tek engel yine kendimiziz. Sevgiyi göstermek ya da paylaşmak o kadar kolaydır ki aslında bazen bir tebessüm, bazen bir kelime, küçük bir çiçek ya da iltifat… Yerinde ve de zamanında gösterilen sevginin yerini hiç bir şey tutamaz. Sevgiyle, sevgiyi paylaşarak, sevgi içinde kalın… (Sevgili Editörümüzün {kareay} Çok Uzaklardan, Gönlünden Kopan Sevgiye Dair Makalesi…  K.Eneger)

Sevgi Paylaşılır mı?

Sevgi Paylaştıkça Artar mı?

Google'dan Gelen Aramalar:

Benzer Yazılarımız:

Derviş Olsanız da Hayatta Öğrenecek Çok Şeyiniz Vardır
Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları
Mesele Olağanı Sorgulamakta
Kızılderili Atasözleri
Bilge Dede (Hayatın İçinden Hikayeler)
Tolga Akpınar AŞKULLAH Kitabı Sözleri

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " Sevgi Paylaşılır mı? "

  1. Emel dedi ki:

    Harika bir yazı olmuş,yazanın yüreğine kalemine sağlık..

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır. - Popüler yabancı diziler ve filmler Rasidera


Yandex.Metrica