Buradasınız : Ana Sayfa //Özlü Sözler//Sevgi Paylaşılır mı?

Sevgi Paylaşılır mı?

Sevgi Paylaştıkça Artar mı?

Dünya ya bebek olarak gelen ademoğlu, içine doğduğu aile, çevre ve toplumla büyür. Tamamen boş ve öğrenmeye açık halde büyürken zaman zaman soyut kavramları algılanmakta zorlanır. Çünkü ilk başlarda duyularına hitap eden öğrenmesi algılarının da artmasıyla ruhuna ve bilincine doğru ilerlemeye başlar. Bunların ilk başında anne ve babasının gösterdiği sevgi ve ilgi gelir. Karşılıksız bu sevgi sahiplenilir ve sadece kendine ait sanılır. Sevgiyi somuta indirgeyen bu algılayışı değiştirmenin en iyi yolu paylaşmaktır.

Kısacası paylaşıldıkça artan ve çoğalan her türü ve şekli olan sevginin, karşılıksız ve çıkarsızca olduğunda sevginin sevgiyi getirdiği çocukluktan öğrenilmeye başlanırsa bu tüm topluma yayılacaktır. Bu sınırsız ve bedava kaynak olan sevgiyi kulanmamıza tek engel yine kendimiziz. Sevgiyi göstermek ya da paylaşmak o kadar kolaydır ki aslında bazen bir tebessüm, bazen bir kelime, küçük bir çiçek ya da iltifat… Yerinde ve de zamanında gösterilen sevginin yerini hiç bir şey tutamaz. Sevgiyle, sevgiyi paylaşarak, sevgi içinde kalın… (Sevgili Editörümüzün {kareay} Çok Uzaklardan, Gönlünden Kopan Sevgiye Dair Makalesi…  K.Eneger)

Sevgi Paylaşılır mı?

Sevgi Paylaştıkça Artar mı?

Google'dan Gelen Aramalar:

Benzer Yazılarımız:

2012'yi Geride Bırakırken Aslında Mutlu Olduğunuzu Kaç Kez Farkettiniz?
Hayatta İz Bırakmak
Kar Taneleri
William Shakespeare
Uğruna Dövüşülen Dünya
Pişmanlık Akrostiş Şiiri

Etiketler: , , , ,

1 Yorum yapılmış " Sevgi Paylaşılır mı? "

  1. Emel diyor ki:

    Harika bir yazı olmuş,yazanın yüreğine kalemine sağlık..

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır. - Türkiye ve dünyada Haber Sırası - Popüler yabancı diziler ve filmler Rasidera


Yandex.Metrica