Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap İnceleme ve Tavsiyeler//Agafya Ertürk Akşun

Agafya Ertürk Akşun

Ertürk Akşun Agafya Kitap Yorumları

Modern zaman şövalyelerine benzetebileceğimiz Ertürk Akşun, sıra dışı kitapları ile bir anda gündeme oturdu. Aslında hayat dair gerçekleri tüm yalınlığı ve gerçekliği ile önümüz koyarken kendi cümlelerini kullanmasıydı onu farklı kılan. Kimsenin etkisinde kalmadan, kimse olmaya çalışmadan yazdığı kitaplarda ki felsefesi ve cümleleri kısa sürede beğenilir ve kullanılır olmaya başlayan Ertürk Akşun, son dönemde de AGAFYA adlı kitabıyla büyük ilgi gördü. Ertürk Akşun’un Agafya kitabının her sözü sevenleri tarafından bir tweete dönüştürülecek kadar ilgi gören yazarımız, kitap ve yayın sektörünün içinden gelen bir isim. Emimiz ki kısa süre içinde Agafya adını sık sık duyacak ve kitabı okumadan geçemeyeceksiniz.

Agafya Kitabı Tanıtım bülteninden

Sana yeni bir isim verdim ben, “Agafya” dedim. “Yüce aşk” dedim.
Kalbimin en derinine sakladım seni, kimse görmesin istedim.
Ve o ismi sadece ben bildim ve sen sadece benim oldun…

“Beni sevmek bana tahammül etmek demektir. Eğer beni seviyorsan buna katlanacaksın. Beni ben olmaktan çıkararak sevemezsin. O zaman sevdiğin kişi ben değil, başka birisi olur. Sen başka birisini istiyorsan, o zaman başka birine git, ben ise buyum. İşte senin asıl çaresizliğin de burada başlıyor Anton.”

1920li yıllar. Rusya da büyük bir devrim olmuş, Avrupa birdenbire kendi derdine düşmüş, Birinci Dünya Savaşını yarıda kesmek zorunda kalmıştır. Devrimden kaçan Rus asilzadeler, dillere destan güzel Rus kadınları, işgal altındaki İstanbul’un yolunu tutmuşlardır. Bir tarafta Anadolu da amansızca süren ölüm kalım savaşı, bir tarafta İstanbul’un yeni tanıştığı gece hayatı… İstanbul, tarihinde ilk kez kadınlarla ama bambaşka kadınlarla tanışmaya hazırlanmaktadır… Bir tarafta gurbette yaşanan kanlı bir aşkın hikayesi… Bir tarafta intikamlar, trajediler, aşklar…

Agafya Kitap Yorumları

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap