Buradasınız : Ana Sayfa //Bitkisel Tedavi//Kolesterol Tedavisine Bitkisel Öneriler

Kolesterol Tedavisine Bitkisel Öneriler

Kolesterol Tedavisinde Bitkisel Tedavi

Öncelikle bir sağlık sorunuyla karşı kalanların ilk olarak tıp hekimleri ile temas kurması onların önerdiği tedavi ve ilaçları kullanmasını bir kez daha hatırlatarak yazımıza başlamayı bir borç bildik. İkinci olarak da bazı pazarlama ve sağlık simsarlarının aldatıcı ya da yanıltıcı reklam ve tedavilerine de kapılmamanızı öneririz.

İnsanoğlu bir sağlık sorunu ile karşılaştığında tedavi ve iyileşme yollarının tümünü düşünmeden ve sorgulamadan denemeye hazır oluyor. Malumlarınız bir çok ilaç ve tedavi doğaya dayanan malzemelere yapılıyor. Fakat bilimsel olarak oranlar ayarlanıyor, yan etkileri belirleniyor vb. Bitkisel tedavilerin doğru uygulandığında başarılı olduğu da başka bir gerçek. Önemli olan sağlımıza kavuşma peşinde koşarken sağlığımızı yitirmemiz. Bu hastalığa bu bitki iyi geliyormuş deyip komalık olana kadar yiyen mi? yoksa vücudunda başka yan etkiler ortay çıkarması? neler neler sayılabilir.

Bitkisel ilaç ya da benzeri tedavi yöntemlerini uyguladığınız da paralel olarak doktor kontrolü altında kalmayı ve makul ölçülerle bunları kullanarak sağlığınıza kavuşmanızı temenni ediyoruz. Şimdi Amerika’da bizde ki doktorların ekranlardan verdikleri tavsiyelere benzer bir çalışma ve araştırma ile sunulmuş Kolesterola iyi gelen yiyecekleri paylaşıyoruz.(Bilimsel açıklaması ile)

Kolesterole iyi gelen yiyecekler(Kolesterol düşüren yiyecekler)

Siyah çay

Kan yağında azalma sağlayarak Kolesterolü düşürdüğü

Yulaf

Düzenli olarak birkaç hafta boyunca yulaf yediğiniz takdirde kötü kolesterolünüzü yüzde 5 oranında azaldığı araştırmalarda tespit edilmiş .Yulaf ayrıca kötü kolesterol emilimini düşüren beta glukana sahip.

Soman Balığı

Kolesterolle savaşta omega 3 yağını bünyesinde bol bulunduran somon balığı, aynı zamanda kalp dostu.

Ceviz

Ceviz tadı ve lezzeti ile yine kolesterol savaşında omega 3 barındırması ile oldukça faydalı.

Ceviz

Bitter Çikolata

Kolesterol hastalarının belkide yemekten kaçındığı ve yanlış bildiği bir diğer yiyecekte Bitter çikolatada.Bitter çikolatanın kakaosu içerisinde bulunan antioksidanlar doymamış yağ içerir.

Avokado

Yine araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre avokado iyi kolesterolü yükselten yağlara sahiptir. Avokado içerisinde ayrıca vücudun kolestrol miktarının emerek azalmasını sağlayan beta sitesteroller içerir” dedi.

avacado

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap