Buradasınız : Ana Sayfa //Hobi//Tuvalet Kağıdı Rulosundan Etkinlik

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Etkinlik

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ev Yapımı

Artık materyalleri değerlendirmek amacıyla çocuklarınıza 3 boyutlu etkinlikler yapabilirsiniz. Bu tür oyuncak veya etkinlikler ile hem çocuğunuzu sevindirmiş olacaksınız, hemde çocuğunuzla beraber yaparak çocuğunuzun el kaslarını gelişimine yardımcı olacaksınız.  Bugün ise tuvalet kağıdı rulosundan 3 boyutlu ev yapmayı sizlere kısaca anlatacağız.

İlk olarak evimizin duvarını oluşturacak olan tuvalet kağıdı rulosunu aşağıdaki şekilde üstten bastırarak içe doğru kıvırıyoruz.

Photo 7

Bir sonraki işlem ise evin çatısını yapacağımız renkli A4 kağıdını ikiye katlayıp ortadan  bölüyoruz. Kağıdı tekrar kare olacak şekilde katlayıp fazla kısmını kesiyoruz. Sonrasında kare kağıdımızı çapraz köşelerinden katlıyoruz (üçgen olacak şekilde). Üçgen kağıdımızın uzun olan kenarından her iki kenarı da içeriye doğru katlıyoruz. Katladığımız da tekrar bir kare kağıt elde etmiş olacağız. İki kulakçığı tam ortadan kalacak şekilde katlayıp, altta kalan kağıdı da üzerine doru katlıyoruz. (Bu yazdıklarım pek anlaşılmamış olabilir ama kağıttan gemi yapmayı biliyorsanız son hamlesine kadar birebir yapıyorsunuz :D) Kısacası tüm katlamalardan sonra aşağıdaki görüntüyü bulmuş olmanız gerekiyor.

Photo 1

Aşağıdaki gibi uygun boyutta pencere ve kapı çizerek kesiniz.

Photo 7 (2)

Evin duvarları olarak kıvırdığımız tuvalet kağıdı rulosuna çatı ve pencereleri yapıştırınız. Tuvalet Kağıdı Rulosundan Eviniz hayırlı olsun…

Rulodan Ev

Photo 3

Photo 4 (2)

Photo 4

 

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap