Buradasınız : Ana Sayfa //Genel Bilgiler//Dünyanın En Pahalı Kahvesi

Dünyanın En Pahalı Kahvesi

Dünyanın En Pahalı Kahvesi Nasıl Yapılıyor?

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Kahve keyfi ve yanında sevdiğin bir kişiyle yapılan muhabbet hiçbir şeye değişilmez. Kahve, bilindiği üzere kahve tanelerinden üretiliyor. Ama dünyanın en pahalı kahvesi bir kaç işlem gördükte sonra piyasaya sürülüyor. Peki hangi işlemlere tabi tutuluyor? Yazımızı okuyunca ve resme bakınca çok şaşıracaksınız…

En pahalı kahvenin yapım aşamasının en büyük ve ilgi çekici tarafı fillere yedirildikten sora sindirilmesini ve vücuttan atılmasını beklemek. Öncelikle kahve taneleri toplanıyor, fillere yediriliyor ve sindirilen dışkılar içerisinden ayıklanıp temizlenen kahve taneleri kahve tozu haline getiriliyor. Bu uygulamadan geçirilen kahvenin tadı, ham kahve tanelerinden oluşan kahvenin tadından ve kokusundan farklı olduğu ifade ediliyor.

Belkide bu yazıları okuduktan sonra kahve içerken aklınıza gelecek ama stres yapmanıza gerek yok. Çünkü bu işlemlere tabi tutulan bir tek kahve markası var. Black Ivory markası adı altında satılan ürünlerden uzak durursanız bu şekilde işlenmiş bir kahve içmeceğinize emin olabilirsiniz. Ama şunu da hatırlatmadan geçemeyeceğim. Black Ivory marka kahve piyasada sadece 50 kg bulunuyor ve  kilosu 1.100 dolar. 

Black Ivory

Black Ivory Kahvesi Kaç Para

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap