Buradasınız : Ana Sayfa //Akıllı Cihazlar, Oyunlar//Clash Of Clans

Clash Of Clans

Clash Of Clans Artık Android’te

Doksanlı yıllarda başlayan dijital oyunlar şimdi teknolojinin gelişmesi ile artık cebimizde. Atari, tetris ve müteakip bilgisayarda başlayan oyu maceramız, nokia telefonların yılan oyunuyla devam etti. Sonrasında akıllı telefonların çıkması ile her türlü oyun artık cep telefonunda. 3 boyutlu oyunlardan basit ama bağımlılık yapan oyunlara bir sürü oyun yapıldı ve hepsininde binlerce bağımlısı var.

Supercell firmasının en sevilen ve binlerce fanatiği olan oyun Clash Of Clans bundan 2 gün öncesine kadar sadece Ipohe ve Ipad’te oynanabiliyordu. Android telefonu olanlar sadece bu oyun için Ipad ve Iphone almayı planlıyorlardı. Ama supercell firması Android kullanıcılarına sonunda müjdeyi verdi ve artık Clash Of Clans Android cihazlarda. Tamamen ücretsiz olan bu oyun sadece online oynanabiliyor. Ama asker ve köyü geliştirmek için sabırlı olmanız gerekiyor ama beklemek canınızı sıkıyorsa GEM (Yeşil Taş) ile ilerlemenizi hızlandırabilirsiniz. Klanlar savaşına isterseniz klan kurarak isterseniz bir klana girerek asker yardımı alabilir ve asker bağışı yapabilirsiniz. Clash Of Clans oyununu oynayacaklara bir kaç tavsiyede bulunabilirim:D

Clash Of Clans Hilesi

Oyunu  buraya tıklayarak indirebilirsiniz…

Clash Of Clans Tavsiyeleri

1-Oyuna başlar başlamaz oyun sizi yönlendirirken Yeşil Taş(gem) harcamanızı isteyecek bekleyin süresi dolsun, Yeşil Taş kullanmayın. Çünkü 1 dakikada kurulan birimler oyununuz geliştikçe 15-20 güne kadar çıkacak. Bahsettiğim günleri iyi düşünün 😀

2-Yeşil Taşları 5 inşaatçı alana kadar hiçbir yere harcamamaya gayret edin.

3-Askerlerin hangi yönde görev yaptığını mutlaka okuyun ve ona göre asker eğitin. Mesela goblin önüne gelen herşeyi es geçip öncelikle madenlere veya depolara gider.

3-Köyünüzü geliştirirken tüm birimleri geliştirmeden köy binasını bir üst seviyeye çıkarmayın. Tüm birimler derken iksir ve altın madenini es geçebilirsiniz. Çünkü madenlerden bir günde alacağınız ganimeti bir savaşta alabilirsiniz.

4-İlk geliştirme (yükseltme) yapacağınız birimlerin başında iksirleriniz ile askerleri bir üst seviyeye çıkarmak, altınlar ile de havan ve sihirbaz kulelerini geliştirmek olsun. Nedenini soracak olursanız savaş için asker seviyeleri oldukça önemli, savunma için ise havan ve sihirbaz kulelerinin alan etkisi olmasından dolayı. Top ve okçu kulesi bir birime zarar verirken, havan ve sihirbaz kuleleri aynı anda birden çok askere zarar verebilir.

5-İyi bir savunma için ise duvar seviyeleri de oldukça önemli.

6-Oyunu kupa için oynarken köy binasını orta bölgeye yerleştirip savunma silahlarını uygun yerlere yerleştirin. Ganimet (altın ve iksir) için oynuyorsanız kupa düşerek daha sizden daha düşük köylere saldırırak daha rahat ganimet toplayabilirsiniz.

7-Saldırı yapacağınız köyün savaş sonunda %100 kazanacağınızda vereceği ganimet oranına bakarak saldırın. Dikkat edilecek bir konuda genel olarak depoların seviyelerine bakın boş gibi görünüyorsa ganimeti çoğu madenlerdedir. Eğer depolar dolu ise madenler yerine ilk önce depolara ulaşmanın yolunu bulmayı çalışın. Depolar genelde köyün orta noktalarında olur köy binaları gibi.

8-Eğer depolarınız ganimet dolu ve ganimetleri kaptırmak istemiyorsanız (en azından bir saldırı alıp kurtulma şansınız olabilir) köy binasını duvarların dışına koyun. Çünkü köy binası yıkıldığı andan savaşı kaybetmiş ve köyünüz için belli bir süre kalkan alabilirsiniz…

9-Stratejinizi iyi yapın ve görevleri tamamlayıp en kısa zamanda inşaatçılarınızı alın 😀

Soracak sorularınız olursa yorum yazın lütfen en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eNXzbuIdAjQ[/youtube]

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap