Buradasınız : Ana Sayfa //Dizi, Türk Film ve Yorumları//Seksenler’de Bahsi Geçen Acı Hayat Filmi

Seksenler’de Bahsi Geçen Acı Hayat Filmi

Acı Hayat Filmi

Seksenler dizisinde ki  Ergun Plak video satışına başlaması ile Nazlı’ya ilk jestini yapar ve Nazlı’nın annesinin de gönlünü almak için Acı Hayat filmini bulur. Video ile birlikte kaseti de Nazlı‘ya verir ancak Acı Hayat filminin içinden dönemin yasaklı oyuncusu Yılmaz Güney filmi çıkar. Acı Hayat filmini izlemek isteyenler için videomuz yazımızın devamında….

Türkan Şoray ve Ayhan Işık’ın başrollerini paylaştığı Acı Hayat filmi 1962 yılında siyah beyaz olarak çekilen ve yönetmenliğini Metin Erksan’ın yaptığı büyük bir aşk hikayesini anlatan bir filmdir. Türk sinemasının en köklü filmlerinden sayılan Acı Hayat filmi dönemin en köklü başyapıtları arasındadır.

Konusu ise kısaca şöyledir. Ayhan Işık, piyongo milyarderi olan bir kaynakçıyı, Türkan Şoray ise kuaförde çalışan bir kızı canlandırıyor. Başrollerinde Ekrem Bora ve Nebahat Çehre’de rol alıyor. Filmde Ekrem Bora zengin ve şımarık bir genci, Nebahat çehre ise Ekrem Bora’nın kız  kardeşi rolünde. Ekrem Bora, Ayhan Işık’la evlenmeyi planlayan Türkan Şoray’ı iğfal eder ve yıllar sonra piyango milyarderi olan Ayhan Işık’ta Ekrem Bora’nın kız kardeşi Nebahat Çehre’yi iğfal ederek intikamını alır. Ancak gönlü hala ilk göz ağrısı Türkan Şoray’dadır.

Seksenler'deki Acı Hayat

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHBHZkcblqo[/youtube]

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap