Buradasınız : Ana Sayfa //Fıkra//Bush ve Şoförü Fıkrası

Bush ve Şoförü Fıkrası

Amerika Birleşik Devletleri 43. Başkanı George Walker Bush yaptığı sakarlıklar ve kırdığı potlar ile anılan bir başkandı. Bu sebeple ülkemizde ki Temel karakteri gibi hakkında yüzlerce fıkra yapıldı. Bunlar birisi ise Bush ve Şoförü fıkrası. Okumanızı şiddetle  tavsiye ederiz.

Domuz Öldü

George W. Bush şoförüyle bir kır gezisine çıkarlar. Arabayla giderken bir tavuğu ezerler ve çiftçiye durumu izah edecek olanı seçmeye çalışırken, Bush ukala bir tavırla şoförüne şöyle der:

Bana bırak, ben hallederim. Ben Dünya’nın en güçlü adamıyım. Çiftçi bana muhakkak anlayış gösterecektir.” Bush çiftçinin evine gider ve bir dakika sonra da nefes nefese koşarak geri döner.  Gözü morarmış, suratı darmadağın haldedir. Şoförüne “Çabuk toz olalım burdan!” der.

Hızla uzaklaşırken aksilikler üst üste gelir ve arabayla daha 20 metre gitmeden bu defa da orada gezen bir domuzu ezerler. Bush korkulu gözlerle şoförüne bakar ve “Şimdi sıra sende git de çiftçiye durumu izah et ve hemen buradan gidelim!” der.

Bush da arabada beklerken şoförü Bush’un dediğini yapar ve çiftliğe girer. Aradan bayağı bir süre geçer, 10 dakika, 20 dakika, 30 dakika derken….Şoför bir saat sonra keyfi yerinde, şarkı söyleyerek, gülerek, cepleri para dolu ve kolunda irice bir meyve sepeti ile geri gelir.

Bush şaşkın bir halde sorar: “Çiftçiye ne dedin ki bu kadar ikrama boğdu seni?” “Valla ben de anlamadım” der Şoför. “Ben ona sadece şöyle dedim: 
Iyi günler. Ben George Bush’un şoförüyüm. Domuz öldü!”

George W. Bush Komik

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tlcE3HVRlRs[/youtube]

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap