Buradasınız : Ana Sayfa //Pratik Bilgiler//Bebek İsimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek İsimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ailenize yeni bir bireyin katılmasının haberi ile bir çok heyecan içinizi sarar. Birde bebeğinizin cinsiyetini öğrettikten sonra isim bulma telaşıda doğuma kadar sürer gider. E tabi bazıları için çocuğunun ismi daha doğmadan bellidir ama herkes bu kadar şanslı değil tabi. Dedesinin isimi babaannesinin ismi derken çıkılmaz bir sorunada dönüşebilir. Ama aşağıdaki başlıklarda sizlere yardımcı olabileceğini umduğumuz açıklamalar var. Öncelikle bebeğiniz sağlıklı olsunda diğer konular teferruat ….

Bebeklere İsim Seçimi

Bebeğin isminin anlamı ilk başta dikkat edilmeli: Bebeğinize vereceğiniz isimde dikkat edilmesi gereken ilk nokta ismin anlamı. Karakterini yansıtacağı da göz önünde bulundurulursa, seçeceğiniz isimlerin pozitif anlamlar ifade etmesine dikkat edin.

Bebeğin isminin anlamı kadar anlaşılır olması da önemli: Kısa, anlaşılır ve söylenmesi kolay bir isim tercih etmek, hem bebeğinizin ilerde zorluk yaşamamasını hem de çevrenizdeki insanların bebeğinizin ismini kolay telaffuz etmesini sağlayacaktır.

Unisex isimler sorun çıkarabilir: Deniz, Umut, Derya gibi hem erkek hem de kızlar da kullanılan isimleri tercih etmemeniz ilerde isim ile ilgili yaşanacak yanlış anlaşılmaların önüne geçmesini sağlayacaktır.

Bebeğinize seslenirken kulağa güzel geleni ismi tercih edebilirsiniz: Onca seçenekten sonra yine de çocuğunuza vereceğiniz ismi seçemiyor ve kararsız kalıyorsanız, içlerinden seslendirme denemesi yaparak kulağa en hoş geleni seçmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

bebek isimleri, bebek ismi seçmek , bebekleri isim seçerken dikkatli olmak , hamilelik dönemi , çocuk isimleri , çocuklara koyulacak isimler

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap