Buradasınız : Ana Sayfa //Genel Bilgiler//Sakarya Anlatılmaz Yaşanır

Sakarya Anlatılmaz Yaşanır

Sakaryalıyız

Sakarya anlatılmaz yaşanır denilebilecek türden bir şehirdir. İnsanları sıcak ve yardım sever aynı zamanda vatanseverdir. İnsanlar birbirlerini tanır birbirlerinin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya çalışır. Gençleri futbolu sever Tatanga lardır icabında 🙂 Daha sayamadığım bir çok şey vardır Sakarya hakkında. Dolayısıyla bu yazıyı okuyup eksik gördüğünüz ilgi çekici ayrıntıları yazımıza yorum yaparak eklerseniz değerlendirip ekleyebiliriz.

KIZ : Nerelisin ?
ERKEK : Sakarya ya sen ? … …
KIZ : İstanbul . . .

ERKEK : Hmm ne güzel .
KIZ : Tabikide güzel İstanbul’un yanına yaklaşamaz bile Sakarya . .
ERKEK : Hadi ya Anlatsana şehrini bizde bilelim !
KIZ : Çok geniş sokakları güzel güzel binaları zengin buranın görgülü insanları koskoca sahil manzaralı şehir aşkı İstanbul burda herkes fiyakalı kısa ve öz ayrıca çoğu şarkılar İstanbulu anlatır şekerim Peki ya senin şehrin?
ERKEK : Dardır sokakları, serseridir bu şehrin çocukları Sakarya kardeşliktir bize gidelimdir, bizde yiyelimdir, bizde kalalımdır… Bende para var oğlum sen geldir.. Beraber dayak yiyip kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır… Sevgidir Sakarya… , İstanbullu gibi denizini boğazını değil sebepsiz yere seversin Sakaryayı. Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden… Annelerin oğullarını gönderirken “dikkatli ol oğlum” değilde, “kimseye bulaşma oğlum” dediği yerdir Sakarya.. “Yanında kız arkadaşı var boşver”dir Sakarya.. İçindeki Anadolu hamurunu kaybetmeyen tek BÜYÜK şehirdir… İşte bu yüzdendir ki; sizin orada dost dediklerinize, biz Sakarya’da Hafız deriz… Çoğu şarkı İstanbul’u anlatır . . . Çünkü ; Sakarya anlatılmaz yaşanır..!!

KIZ : Nerelisin ? ERKEK : Sakarya ya sen ? ... ...  KIZ : İstanbul . . . ERKEK : Hmm ne güzel . KIZ : Tabikide güzel İstanbul'un yanına yaklaşamaz bile Sakarya . . ERKEK : Hadi ya Anlatsana şehrini bizde bilelim !  KIZ : Çok geniş sokakları güzel güzel binaları zengin buranın görgülü insanları koskoca sahil manzaralı şehir aşkı İstanbul burda herkes fiyakalı kısa ve öz ayrıca çoğu şarkılar İstanbulu anlatır şekerim Peki ya senin şehrin?  ERKEK : Dardır sokakları, serseridir bu şehrin çocukları Sakarya kardeşliktir bize gidelimdir, bizde yiyelimdir, bizde kalalımdır... Bende para var oğlum sen geldir.. Beraber dayak yiyip kahkahalarla seneler boyu hatırlamaktır... Sevgidir Sakarya... , İstanbullu gibi denizini boğazını değil sebepsiz yere seversin Sakaryayı. Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... Annelerin oğullarını gönderirken "dikkatli ol oğlum" değilde, "kimseye bulaşma oğlum" dediği yerdir Sakarya.. "Yanında kız arkadaşı var boşver"dir Sakarya.. İçindeki Anadolu hamurunu kaybetmeyen tek BÜYÜK şehirdir... İşte bu yüzdendir ki; sizin orada dost dediklerinize, biz Sakarya'da Hafız deriz... Çoğu şarkı İstanbul'u anlatır . . . Çünkü ; Sakarya anlatılmaz yaşanır..!!

Sakaryalıyız

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap