Buradasınız : Ana Sayfa //Eğlence//1 Nisan Şakaları

1 Nisan Şakaları

1 Nisan İçin Komik Şakalar

1 Nisan denildi mi şakasız geçilmez. Bazıları o kadar hazırlanırlar ki bu güne bildiğiniz senaryo yazar ve olmadık şakalar düşünürler. Bir sürü şaka malzemesi ve materyal kullanarak yapılan şakalar umarız şakalananlar içinde eğlenceli olur. Bu tür şakaları sevenler için bir kaç öneride bizim arkadaşlardan…

KARTON KUTU VE SU DOLU BALON:Karton bir kutu bulunur içine son raddeye kadar şişirilmiş su dolu balon konur.Yüksekçe bir yerden gözümüze kestirdiğimiz kurbana şu kutuyu tutar mısın denir. Sonra seyreyleyin gümbürtüyü. Balon patlar kutunun deliklerinden sular boşalır. Olay muhtemelen hoş bir kovalamacayla son bulur. Ve oldukça sulu bir şakamız olmuş olur.

DİŞ MACUNLU BİSKüVİ: Bir paket kremalı bisküvi alınır. Bir kaç bisküvi ortadan bölünür ve kremaları alınır yerine diş macunu sıkılır. Sırası ile pakete bir diş macunlu bir normal bisküvi üst üste dizilir. Saka yapılacak arkadaşın yanına gelindiğinde bir tane ağzımıza atarız sonra arkadaşa ikram ederiz. Doğal olarak bööööoo bu ne bicim bisküvi diyecektir. Siz durumu çaktırmadan ne olmuş gayet güzel deyip sıradaki normal bisküviyi de ağzınıza atarsınız. Bir daha dene deyip sıradaki öbür bisküviyi de tekrar ikram edersiniz.

KLASİK KALABALIK ORTAM ŞAKALARI: Kalabalıkta yapılan şakalar vardır. Bunlar klasikleşmiş şakalar olsa da bir bahsedelim. Üç dört kişi bir araya gelinir, kalabalık bir sokakta yürümeye başlanır tam birileriyle karşılaşıldığı zaman sanki önünde ip varmış da sanki üzerinden geçiliyormuş gibi bacaklar kaldırılır. Çok kişi olması inandırıcılığı arttırır.Ya da ip yerine sanki bir şey varmış gibi bir yerde bir noktaya odaklanarak ayni anda bakılır. Bu arada şaka yapılan kişilerin tepkisini gözlemlemek için bir kişi görevlendirilir. Hep birlikte yukarı bir yere bakmak da olabilir ancak çok bilinen bir şakadır.

BOYALI DÜRBÜN: Bu şakayı bilmeyen birini bulursanız uygulayabilirsiniz. Bir borunun ağız kısmi siyaha boyanır. Uygulama alanında kendiniz gözünüze değdirmeden bakarsınız. Aaa! ne enteresan bir de sen baksana şundan dersiniz. O kişi alır bakar “ee ne olmuş bir şey yok ki” der fakat gözünün etrafındaki halkadan habersizdir. Bu şakayı birde reçel sürerek deneyin isterseniz o da çok hoç olur.

SICAK ÇAY BARDAĞI: Az bilinen bir şakadır bu. Masada oturuyorsunuzdur. Bir bardak çay ya da su gelmiştir. Yoksa gidip alın gelmesini beklemeyin. Kurbana denir ki iki başparmağını masanın kenarına koyacaksın ben de bardağı iki parmağının üstüne koyacağım hadi bakalım devirmeden alabilecek misin? Tamam demesi için değişik gaz vermeler de yapılabilir. Bardağı koyun o biraz uğraşacak ve alamayacak hadi çek sunu diyecek. Siz ise tabi ki çekmeyeceksiniz, çekip gideceksiniz o ise çırpınıp duracak.

KİBRİT KUTUSUNDA TÜYLÜ CİSİM: Kibrit kutusunun içerisine siyah tüylü küçük bir iplik yumağı koyacaksınız. Buna ince görünmez bir sicim bağlayıp alttan çevirerek kibrit  kutusunun en uzak köşesine bantla yapıştıracaksınız. Kibrit kutusunu açarken ip siyah yumağı çekecektir. Ve böylece yumak kutudan fırlayan acayip bir böcek hissi verecektir. Uygulaması size kalmış. Not: yumak içerden kutuya takılmasın diye köşeye üçgen bir rampa kurulması faydalı olur.

PÖRTLEYEN MANDALİNA: Mandalina altından para büyüklüğünde küçük bir kapak açılır. Kapak daha sonra yerine yerleştirileceği için dikkatli kesilmelidir. Bu delikten içerideki etli meyve kısmı çay kaşığı yada başka bir şey yardımıyla itinayla çıkarılır. İçerideki boşluğa mayonez, reçel ya da un gibi şeyler doldurulur. Kapak uygun bir şekilde yerine yerleştirilir. Kurban mandalinayı soymak için eliyle bir basınç uygular bu basınç meyveyi portlatıp içini dışına çıkarır.

FOTO MONTAJ: Tanıdığımız birini fotoğrafı varsa bundan iyi bir fotokopi alıp gazetenin orta sayfalarındaki haberlere fotomontaj yaparız. Sonra gazeteyi onun okumasını sağlarız bir yandan da kenarda durup ne yapacağına bakarız. İyi uygulandığı taktirde çok eğlendirici olur bu şaka. Bir keresinde “viagra kullanan yaşlı adam nataşalarla yakalandı” konulu bir haberde başarıyla uygulandığına tanık olduk bu şakanın.

KUSMA: Önce güzel bir melemen yaparsınız soğuduktan sonra şeker poşetine koyarsınız. Bunu ceketin içine saklayıp kalabalık bir ortama gidersiniz. Etrafa midesi bulanıyor imajı verip çaktırmadan poşetin içine kusma numarası yaparsınız. Etrafınızdaki insanların ilgisi size yönelince poşetin içine elinizi sokup melemeni elinizle yemeye başlarsınız. Dikkat edin çevredeki insanlar üzerinize kusmasın 🙂 Bu çok mu iğrenç oldu 🙂

1 Nisan Şakaları

1 Nisan Şakası

Mustafa Akdeniz  – 1 Nisan Şakası

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lNCc7E4-Xrs[/youtube]

Mutfakta 1 Nisan Şakası

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6n3Adnv6xjs[/youtube]

Trt Türk’te 1 Nisan Şakası

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pJb7ZK8Y-rI[/youtube]

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap