Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Mümkünse Keçi Sütü İçin

Mümkünse Keçi Sütü İçin

Keçi Sütünün Faydaları

Normal süte oranla çok daha fazla kalsiyum, magnezyum ve vitamin içeren ve içerdiği kalsiyum oranı anne sütünden bile dört kat fazla. Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütü, bu özelliği ile bire bir oranında su katılarak bebeklere verilebileceği uzmanlar tarafından söyleniyor.

Keçi sütü zengin kalsiyum oranıyla kemikleri güçlendirdiği gibi kansere karşı korunmada etkili olan selenyum bakımından da zengindir. Kolonda zararlı bakterilerin bulunmasını engellediği gibi kolay hazmedilebilir olması açısından hazımsızlık ve kabızlık sorunu çekenlere de özellikle  tavsiye ediliyor.

Keçi sütünün düzenli kullanıldığında ise egzama, astım ve sindirim rahatsızlıklarının azalmasına yardımcı olduğu tespit edilmiş.

Ayrıca cilt hastalıklarını iyileştirme de ilaç tedavisinin yanında ve varis tedavisinde destekleyici olarak kullanılan keçi sütü, bünyesinde iltihaplanmayı önleyici yağ asitleri barındırıyor.

Keçi sütünde alerjiye neden olan beta kazein diğer sütlere oranla daha az bulunduğu için  protein alerjisi olanlar için keçi sütünde alerji riski daha az olması  sebebiyle doktor kontrolününde tercih edilebilir.

Goat milk

Goat

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=34ZxlnDghyI[/youtube]

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap