Buradasınız : Ana Sayfa //Haberler//Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Oldu?

Yeni Milli Eğitim Bakanı Kim Oldu?

Kabinede Yapılan Değişiklikler

Bir süredir kabinede yapılacak değişiklikler konuşuluyordu. Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, haftalık görüşme için Çankaya Köşkü’ne gitti ve olağan görüşme sonrası olağaüstü değişimler yaşandı.Başbakanlık Basın Müşsaveriğili kanalıyla yazılı açıklama yapıldı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın görüşmesinin ardından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı’na Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı’na Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığ’na Mehmet Müezzinoğlu‘nun getirildiği bildirildi.
Ertuğrul Günay, Ömer Dinçer, İdris Naim Şahin ve Recep Akdağ kabineden giden isimler oldu.

Uzun yıllar Başbakan Erdoğan’a Başdanışmanlık olarak görev yapan ve iletişim profesörü olan Nabi Avcı Ömer Dinçer’in yerine Milli Eğitim Bakanı oldu.

Prof. Dr.  Nabi Avcı Kimdir?

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. İletişim profesörüdür. Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. 1995 ve 1996 yıllarında Kanal7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı. [1].Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve Başbakanlık’ta danışman olarak çalıştı. Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP’den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmiştir. XXIV. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Milli Eğitim Bakanı olmuştur. 

Nabi Avcı

İletişim Profesörü Nabi Avcı

MEB

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap