Buradasınız : Ana Sayfa //Haberler//Lazca Tv 2013’ten İtibaren Uydudan Yayın Yapacak

Lazca Tv 2013’ten İtibaren Uydudan Yayın Yapacak

Lazca Tv 2013 Ocak Ayında Yayında

Açılı politikaları ile birçok dilde yayına başlayan TRTye bölgesel yayın yapan Tv’ler rakip olmaya başladılar. Rize’nin Ardeşen ilçesinde Gelişim TV adı altında yayın yapan yerel televizyon kanalı, 2013 yılının ilk ayından itibaren uydu üzerinden Lazca olarak yayın yapmaya başlayacağını ve hazırlıklarını sürdürdüğünü bildirdi.

Konuyla ilgili açıklamayı Gelişim Televizyonu Genel Müdürü Turgay Terzibaş şu sözlerle yaptı: “14 yıldır ilçemizde yayın yapıyoruz. Artık bölgemizin sesini yeni yayın politikalarımız ile dünyaya duyuracağız. 2013 yılının ilk ayı içerisinde uydu üzerinden yayın yapmaya başlayacağız. Program akışımızın büyük bir bölümü Lazca olarak yapacağız. Belli bir süre sonra haber bültenlerimizi de Lazca olarak sunacağız. Bu şekilde bölgemizin kültürünü diğer kültürlere de tanıtmayı hedefliyoruz.”
Ardeşen’de 14 yıl önce kurulan ve bugüne kadar karasal-yerel yayın yapan Gelişim TV, 2013 yılından itibaren uydu üzerinden yayın yapacak. İsmini Lazca bir isimle değiştirecek olan kanal, kültürel programlarının büyük bir kısmını da Lazca olarak yayınlayacak. Kanal, yeni yılda haber bültenlerini de Lazca olarak yayınlamayı planlıyor.

Lazca Tv 2013

Lazca Tv 2013Lazca Tv 2013

 

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap