Buradasınız : Ana Sayfa //Haberler//Avrupa’da Doğum Oranı En Yüksek Ülke

Avrupa’da Doğum Oranı En Yüksek Ülke

Avrupa’da Doğum Oranları

Bu başlığı gören Türklerden yüzde 99′ u kesin kes tabi ki de Türkiye diyeceklerdir ama bu konuda övündüğümüz kadar olamadığımızı yapılan araştırmalar ve ulaşılan istatistikler ortaya koyuyor. Son verilere göre  Avrupa’da doğum oranı en yüksek ülkenin 2.05 oranı ile İrlanda , bu ülkeyi Türkiye’nin 2.04 oranı ile izlediği, 11’inci sıradaki Almanya’da ise, bu oranın 1.39 olduğu belirtildi.

Çiftlerin genelde çocuksuz yaşamı tercih ettiğini belirten uzmanlar  kariyer yapma ve çocuk yetiştirmenin birlikte yürütülmesinde yatan zorluklar, çiftlerin esnek çalışma saatleri olanaklarına sahip olmamasının büyük bir sorun oluşturduğunu, yine sosyal ve kültürel etkenlerin de çiftleri çocuksuz bir yaşamı tercih etmeye iten sebepler arasında gösteriyorlar.

Doğurganlık listesinde Almanlar’ın altında Malta, Polonya ve İspanya 1.38, Portekiz 1.36, Romanya 1.33, Macaristan 1.25 ve son sırada Letonya 1.17 çocukla yer aldı.

İş yaşamında, anne ve babalara yönelik özel düzenlemelerin yapıldığı İsveç, Norveç, Danimarka ve Fransa gibi ülkelerin yaklaşık ikişer çocukla Almanya’nın ortalamasının oldukça üzerinde bulunduğu açıklandı.

Avrupa'da Doğum Oranı En Yüksek Ülke

Avrupa’da Doğum Oranı En Yüksek Ülke

 

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap