Buradasınız : Ana Sayfa //Pratik Bilgiler//Limonun tamamını nasıl kullanırsınız?

Limonun tamamını nasıl kullanırsınız?

Limonun Tamamını Ziyan Etmeden Nasıl Kullanırsınız?

Bu sorunu cevabı oldukça basit… Limonu (yıkayıp) buz dolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra mutfak rendesini alıp limonun tamamını rendeleyebilirsiniz ayrıca  soymanız ya da başka hiçbir işlem gerekmiyor. Rendelenmiş limonu yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, suşiye, balık porsiyonlarına vb damak tadınıza göre kullanabilirsiniz.
Limonu tarif edinilen şekilde  kullanan herkes yemeklerin tadında daha önce hiç tatmadığı bir lezzet olduğunu yönünde yorumlarda bulunmuşlar, aynı şekilde limonun israfının engellendiğini söylemişlerdir.

Limonun tamamını kullanmanın, bir kısmını ziyan etmeyip yemeklerinize yeni bir lezzet katması dışında aslında çok büyük faydaları vardır.Rendelenmiş limon da, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin vardır.

Limonun Faydaları Nelerdir?

Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir üründür. Kemoterapiden çok daha tesirlidir.

Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en ilginci URLAR, YUMRULAR, KİSTLER, TÜMÖRLER üzerindeki etkisidir.

Bu bitkinin her tür kansere iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Bazıları onun her tür kanserin tedavisinde faydalı olduğunu söyler.

Ayrıca geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara / enfeksiyonlara ve mantara karşı kullanılır.

Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkindir.

Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar.

Anti-depresandır.

Strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelir.

Bu bilginin kaynağı ise çok etkileyicidir: Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından biridir. Bu firmanın beyanına göre 1970’den beri 20’nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon / kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı sonuçlar alınmıştır.

Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemo-terapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha iyi olduğu saptanmış, kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem şudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir.

Ziyan etmeden limonun tamamını nasıl kullanırsınız?

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap