Buradasınız : Ana Sayfa //Egzersiz, Programlar//Sanal Teknik Direktör (Sentio Sport Analytics)

Sanal Teknik Direktör (Sentio Sport Analytics)

Teknoloji hızla gelişirken insanların ilgi ve hobilerine entegre olmayıda ihmal etmiyor. Milyonların değil milyarların tutkusu futbolda bu işten nasibini alıyor. Herkesin bir yorum yapıtğı özellikle şu takımın başına geçsem neler olur diye içinden geçirdiği futbol içinExa-Tech firması, futbolda ilk sanal antrenörü icat etti.

Sanal Hoca  Şöyle Çalışıyor

Maç sırasında topu ve oyuncuları radyo frekanslı kamera ile izleyen sistem, takımın nereden gol yiyebileceğini önceden söylüyor.

Yazılımı ilk Milli Takım aldı ve Sanal Hoca Avrupa ülkelerine de ihraç edilecek

Bu projenin sahibi Serdar Raşit Alemdar, çalışmasında gelinen noktayı ise şu sözleriyle anlatıyor: “Öncelikle Boğaziçi Üniversitesi’nin yarışması olmasaydı şu anda ‘Sentio Sport Analytics’ ismini verdiğimiz ve spor dünyasında kökten bir değişim yaratmakta olan ürünümüz asla hayata geçirilemezdi.

Bizim için yarışma bir çıkış noktası oldu. Bugün geliştirdiğimiz futbol çözümü Spor Toto Süper Lig ve Türk Milli Futbol Takımı’nın iç saha maçlarında analiz üretmeye başladı.Almanya, Fransa ve İsviçre’nin üst düzey takımları ile süren olumlu görüşmeler sonucunda, 2013 itibarıyla sistemin Batı Avrupa’da uygulamaya konulması hedefleniyor. ABD’de ise hem Major League Soccer hem de NCAA takımlarından sistemimiz yoğun ilgi görüyor.”

Serdar Raşit Alemdar, sanal Hoca

 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FP8Luk17eTY[/youtube]

Etiketler: , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Sanal Teknik Direktör (Sentio Sport Analytics) "

  1. fahri dedi ki:

    en fazla fenerbahçeye yararlı olur bu iş:)

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap