Buradasınız : Ana Sayfa //Tarihin İçinden//21 Aralık 2012 Kehaneti

21 Aralık 2012 Kehaneti

Maya Takvimine Göre 21 Aralık 2012 Dünyanın Sonu mu?

Aralık ayına girdiğimiz bu günde yıllardır polemik konusu olan ve yapılan 21 Aralık 2012 tarihine hızla yaklaşıyoruz. En yorumsuz kalanların bile gelince göreceğiz denen güne sayılı günler kala bilim çevrelerinin en büyüğünden bilimsel bir cevap geldi.

NASA Maya takvimine göre Dünya’nın 21 Aralık’ta yok olacağı ile ilgili iddiaları bertaraf etmek için internet sitesinde özel bir bölüm hazırladı.
İnternet sitesinde (http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html), Dünya’nın sonu ile ilgili iddiaların kökeni, Maya takvimi, gezegenlerin sıralanması ve Niburu gezegeni gibi konularla ilgili sorulara yanıt veren NASA, Dünya’nın 2012’de yok olmayacağını belirtti.

JAPONYA PRENSESİ’NİN 21 ARALIK KEHANETİ

21 Aralık’ta dünyanın bir felaket yaşayacağına olan inanç, Japonya prensesi Kaoru Nakamaru ‘nun Pisagor Konferansındaki açıklamaları ile doruk noktaya tırmanmıştı. Japonya Prensesi’nin iddiasına göre dünya liderleri bunu biliyor ancak gizliyor.

MAYA MEZARININDA YAZAN KEHANET

Maya takvimi üzerine kurulan kıyamet kehanetlerini körükleyen bir diğer unsur da bir mezar taşında yazanlar.

HER YER YOK OLACAK BİR ŞİRİNCE KALACAK

21 Aralık’ta dünyanın büyük bir felaket yaşayacağına inananlar güvenli olduğunu iddia ettikleri yerlere şimdiden rezervazyon yaptırıyorlar. O yerlerden biri de Türkiye’de
NASA, Dünya’nın sonu ile ilgili iddiaların Sümerler tarafından bulunduğu öne sürülen Nibiru adlı sözde bir gezegenin Aralık ayında Dünya ile çarpışacağı varsayımına dayandığını ifade etti.

Çarpışma için önce Mayıs 2003 tarihinin ileri sürüldüğünü belirten NASA, bu tarihte hiçbir şey olmayınca Aralık 2012 tarihinin belirlendiğini işaret etti.

10 YIL ÖNCEDEN GÖRÜRDÜK

Nibiru gezegeni ile ilgili hiçbir veri olmadığına dikkati çeken NASA, “Eğer bu gezegen gerçek olsaydı ve Dünya ile çarpışacağı bir rotada bulunsaydı, bunu en az 10 yıl öncesinden bilebilirdik. Aynı zamanda gerçekten 21 Aralık’ta Dünya’ya çarpacak olsaydı Nibiru’yu şimdiden gökyüzünde çıplak gözle görebilmemiz gerekirdi” dedi.

TAKVİM NİYE 21 ARALIKTA BİTİYOR

Maya takviminin 21 Aralık’ta sona ermediğine işaret eden NASA, “Tıpkı evlerimizdeki takvimlerin, 1 Ocak’ta yeniden başlaması gibi Maya takvimi de 21 Aralık’tan sonra yeni bir döneme başlıyor” ifadesini kullandı.

Uzay Dairesi, 23-25 Aralık arası tüm Dünya’nın karanlıkta kalacağı, gezegenlerin belirli bir hizada sıralanacağı, kutupların değişeceği, devasa bir göktaşının Dünya’ya çarpacağı, Dünya’nın manyetik alanın tersine döneceği ve gezegenin uzayda 30 bin ışık yılı gidip Samanyolu Galaksisi’nin merkezindeki kara deliğe düşeceği gibi diğer kıyamet senaryoları ile ilgili de hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını kaydetti.

EN YAKIN ASTEROİDİN 13 ŞUBAT 2013’TE!

NASA’nın Dünya’ya yaklaşan gökcisimlerini inceleyen bölümünden Don Yeomans, 21 Aralık’ta yeryüzüne çarpması beklenen hiçbir gökcisminin bulunmadığını, en yakın asteroidin ise 13 Şubat 2013’te Dünya’nın yakınından geçeceğini söyledi.

NASA’nın Marshall Uzay Uçuşları Merkezi’nden Mitzi Adams ise 2012 sonunda ve gelecekte Dünya’ya yönelik en büyük tehdidin, gökcisimleri değil, insanoğlunun ta kendisi olduğunu belirtti.

Maya takvimine göre Dünya'nın 21 Aralık'ta yok olacağı

Etiketler: , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Uzun Lafın Kısası Yaşamın Tam Ortası | Kareay.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap